Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Ana Sayfa » Sosyal Ağlar » Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Günümüzün gelişmişlik gösteren teknolojisi ile sosyal medya iletişim sağladığımız Facebook’a bilgisayar ve tabletlerde veya cep telefonlarında üzerinden artık yüksek bir ağ bağlantısıyla bu işlemi gerçekleştire bilmekteyiz birçok kullanıcılar bazı zamanlarda önceki yani geçmiş döneme ait Facebook üzerinde yaptıkları işlemlerin önemli tutanların tamamen temizlemek isteriz.

Mobil Cihazlarda Önbellek Temizleme

Telefon Veya Tabletlerde, Facebook ön belleğini temizlemek için; Telefonlarımızın veya Tabletlerimizin yani mobil cihazımızın Facebook uygulamasına giriş Yaptıktan sonra, uygulama ayarları kısmına giriş sağlayarak, Bazılarının ibaresinin yer aldığı bölüme giderek, ayarlar kısmına girerek karşımıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda, hesap ayarları kısmına girerek o seçeneği tıklamanız lazım ve orada çıkan tarayıcı seçeneğinden, verileri temizleme kısmına girerek, o seçeneği tıklamanız gerekecektir. Eskiden o ana kadar Facebook ön belleğinde yer alan bütün işlemleri yani; belleği temizlemiş olacaksınız.

Tarayıcı İle Giriş Yaparak Önbellek Temizleme

Facebook’a tarayıcı üzerinden yani bilgisayar üzerinden erişim sağlaya biliyorsak, tarayıcıya giriş yaptıktan sonra çerezleri temizle seçeneğine tıklayarak ön belleğimizi temizlemiş olacaksınız.

Facebook Ön Belleği Temizlemedeki Amacımız Nedir?

Herhangi Bir bilgisayarı birçok kişi kullanıyor ve bilgisayarı kullanırken Önceki yani; geçmiş işlemlerimizi başkaları tarafından görünmesini istemiyorsak, ön belleğimizi temizlememiz önemli bir detaydır. Özel aramalar veya özel bilgiler giriş yaptıysak bunları başkaları tarafından okunmasını istemiyorsak bu işlemleri yapmak zorundayız içinde oldukça önem zar etmektedir. Farklı bir şekilde tarayıcı değilse bile mobil bir cihaz üzerinden de temizleyerek mobil cihazımızı bizden izinsiz başkaları kullandıklarında bizim bilgilere erişememesi için Önbelleğinizi temizlememiz lazım. Ön bellekte yer alan aramalarınız veya bilgileriniz, geçmiş sitelere girişimizi, Facebook üzerinden arama yapılan kişiler veya aradığımız isimler gibi durumlar ön bellek silmemiz durumunda kalacağız. Her Facebook kullandıktan sonra, ön bellek temizleme gerçekleştirebiliriz. Her kullanan kişinin kolaylıkla gerçekleştirebileceği bir işlemdir.


Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır? Enes Batur – Hayal Mi Gerçek Mi? Filmi Fragmanı Star Tv – Vahe İle Evdeki Mutluluk Başvuru Formu İphone’da iCloud Yedeklemesini Etkinleştirme En İyi 10 Bodrum Gece Hayatı Mekânı Peynirli Zeytinli Sandviç Poğaça Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil