Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Ana Sayfa » İnternet » Firefox Nasıl Hızlandırılır?

İçerisinde yaşamış olduğumuz teknoloji çağı itibari ile insanlar hayatlarının son derece hızlı olmasını arzu ediyor. Hemen her insanın hayatındaki teknolojik cihazlar ile zaruri bir takım işler hızlı bir şekilde halledilebiliyor. Günümüzde genci, yaşlısı milyarlarca insanın kullanmış olduğu bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar bu noktada işlerin halledilmesinde aracı görevi görüyor. İnsan hayatına girmiş olduğu günden itibaren, çok hızlı bir gelişim süreci geçirerek evrilen internet de kendi içerisinde ayrıca bir dünya yaşatıyor. Kullanmış olduğumuz internet tarayıcıları bu dünya içerisindeki bağlantımız oluyor. Her birimizin gün içerisinde sıklıkla kullanmış olduğu tarayıcılardan biri olarak da Firefox yerini alıyor. Ancak tarayıcıları doğru kullanabilmek de önemli oluyor. Hayatımızdaki çok sayıdaki teknolojik konu gibi tarayıcılarımız da ilgiyi hak ediyor. İşlerin hızlı halledilebilmesi konusunda titiz olan insanlar, tarayıcılarına da ufak ilgiler göstererek, gerçekleştirilecek işlemlerin hızlarını arttırabiliyor. Anlatacağımız kısa yollar ile sizler de Firefox nasıl hızlandırılır? Sorusunun cevabına kavuşarak; Firefox tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabileceksiniz.

Firefox Eklentileri ve Ayarları Sıfırlayarak Hızlandırma

Kullanmakta olduğunuz Firefox da kurulu olan eklentiler bir süre sonra tarayıcınızın yavaşlamasına sebep olur. Bu eklentileri kullanın veya kullanmayın zaman içerisinde belli bir hafızanın dolmasına, doğal olarak da kasmaya yol açıyor. Öncelikle Mozilla’nın sitesinden Firefox tarayıcınızın son sürümünü güncelleyerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonra Firefox menüden yardım/sorun giderme sekmesine tıkladığınızda; “Firefox tarayıcınızı ilk durumuna sıfırla” penceresi ile tarayıcınızı temizlemiş oluyorsunuz. Bu şekilde Firefox tarayıcınızdaki kullanılmayan, yer kaplayan eklentiler, çerezler temizlenmiş olacak ve elinizde sıfır ve de hızlı bir Firefox tarayıcısı olacak. Bu kısa işlemler ile beraber Firefox nasıl hızlandırılır sorusunu çözüme kavuştururken, bir ihtimal tarayıcınıza sızan riskli yazılımlardan da güvenli bir şekilde kurtuluyorsunuz.


Firefox Nasıl Hızlandırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İki Renkli Basit Kek Tarifi Mum Ağacı Ve Mum Ağacının Faydaları Çıra Çaktım Yanmadı Flüt Notaları Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da Yaşanan 6 Potansiyel Sorun Ve Çözümleri Hipertansiyon Nedenleri Nelerdir? Kuru Öksürüğe Hangi Bitki İyi Gelir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil