Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Ana Sayfa » Teknoloji » Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları sıfırlama yöntemi. Kullanmış olduğunuz bilgisayarınız da Firefox’ la ilgili problem yaşıyorsanız kullanmış olduğunuz tarayıcıyı yenilemek işe yarayabilir. Başka bir tarayıcı kullanıyorsanız kabul etmez.

Ayrıca Firefoxabout: support Sorun giderme bilgileri sayfasının sağ üst köşesin de Yenile düğmesini bulabilirsiniz. Sayfaya devam etmek için açılan onay penceresinde Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesi gerekli işlemi tamamlar. Daha sonra ise firefox kapanacak ve sıfırlanacaktır. İşlem sona erince açılan pencere ve içe aktarılan bilgiler sunulur. Bitir düğmesine gelince de Firefox tekrar açılacaktır. Tüm Firefox ayarları ve kişisel bilgi araçları bir profil klasöründe depolanır. Yenileme özelliği, önemli verileri kaydetme işlemini yaptıktan sonra yeni bir profil klasörü oluşturarak çalışır.

Firefox Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Firefoxprofil klasöründe depolanan eklentiler ve temalar silinir. Farklı konumlarda depolanarak saklanan eklentiler, yan uygulamalar silinmez ancak tercihler devre dışı bırakılan yan uygulamalar sıfırlanır. Uzantı ve tema, siteye özel tercihler, arama motorları, DOM deposu, güvenlik ayarları, indirme eylemleri, yan uygulama ayarları, araç çubuğu özelleştirmeleri, kullanıcı stilleri ve sosyal özellikler silinecektir. Eski Firefoxprofili “Eski Firefox Verileri” adlı bir klasörde masa üstüne kaydedilir. Yenileme işlemi sorunu çözmezse dosyaları geliştirilen yeni profile kaydederek kaydedilmemiş bazı verileri kurtarabilirsiniz. Bu bilgiye artık mecburiyet yoksa, hassas bilgiler içerdiği için klasörü silmek en mantıklı çözüm olur. Eklentiler, ayarlar, temalar, tarayıcı için kurulan uygulama ve tüm diğer faydadan dolayı biraz ağır çalışma sorunu başladığını ve bir sıfırlama yapma zorunluluğu gerektirir. Firefox’u en yüksek fayda ile kullanmaya devam etmek için 6 ay da bir ya da senede bir tarayıcı eklerini ve ayarları sıfırlamak gerekiyor. Böylece tarayıcıyı en yüksek fayda ve performansla yeniden kullanıma başlayabilir.

Sıfırlama da ilk olarak programı açıyor ve adres çubuğu bölümüne aboutsupport yazıp, enter tuşunu kullanıp, yenileme işleminin bitiminde hangi bilgilerin geri yüklenebildiğini yazan bir döküm ekranı gelir. Yenileme özelliği; yer imi, parola ve açık sekme gibi önemli bilgileri kaydettikten sonraFirefox’u varsayılan ayarlarına döndürerek birçok sorunu yok edebilir. Bu sayfayı Firefox’ ta sağladıysanız, Firefox’ u yenile tuşuna basarak, bu ekrandaki bitir butonunu kullanarak da devam edilir.


Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır? Facebook Çağrı Merkezi Telefon ve Mail Bilgileri Enlight İncelemesi Rulo Baklava Tarifi Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin Zeytinyağının Saça Faydaları

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil