G-Mail Hesabınızı Nasıl Yedeklersiniz?

Ana Sayfa » İnternet » G-Mail Hesabınızı Nasıl Yedeklersiniz?

Günümüzde iletişimin vazgeçilmez araçlarından biri de nitekim elektronik posta servisleridir. Birçok servis sağlayıcısı bulunan bu hizmet de verilerinizi yönetmek ve istediğiniz zaman ulaşabilmekte bir o kadar önemlidir. Bütün E-posta servislerinde artık verilerinizin yedeğini almak mümkün. Bu işlemi yapabilmek için servis sağlayıcınızın web sitesindeki basit birkaç adımı izlemek yeterli olacaktır.

G-Mail Hesap Yedekleme 

Elektronik posta servislerinin başında Google Inc.Şirketi gelmektedir.  Bu hizmetini, “Google mail” şeklinde isimlendirmektedir. G-mail ile yazışmalarımızı kişisel bilgisayarımızda veya bulut teknolojilerinde sağlamak mümkündür. Yedekleme işlemine ise “arşivinizi oluşturun” başlığı altında ulaşmak mümkün.

G-Mail Hesabı Nasıl Yedeklenir?

İletişimin önemli bir yükünü sırtlayan g-mail, kullanıcılarına aynı zamanda yedekleme imkânı da sağlamaktadır. Bu yedeklemeyi sizin de yapmanız için yapmanız gerekenler;

  • Google ’da oturum açın.
  • Hesap bölümüne tıklayarak, Kişisel bilgiler ve gizlilik menüsüne ulaşın.
  • İçeriğinizi indirin veya aktarın kısmından menüsü ile dilediğiniz Google hizmetinin yedeğini alabilirsiniz.

Google, arşiv oluşturun sloganıyla hizmet verdiği bu kısımda hesabınızdaki ürünlerin bir kopyasını oluşturma amaçlamaktadır. Bu arşive sadece sizin ulaşabiliyor olmanız ise gizlilik ilkeleri açısından çok önemlidir.

Google hizmetlerini kullanmayı bırakırsanız veya çevrimdışı erişmek isterseniz de arşivinizi yönetebilirsiniz. Hesabınızı kalıcı olarak silmeniz durumunda bile Google yetkinliği size bırakmaktadır. Siz istemedikçe asla bu veriler bir başkasına aktarılmaz veya bir başka yerde kullanılmaz. Ayrıca, arşivinizi Google hesabınıza da kaydedebilirsiniz.

G-Mail Hesabımı Yedeklemeli miyim?

Kişisel olarak sıklıkla kullanmadığınız bir hizmet olsa bile, G-mail hesabı yedekleme bilgi güvenliği açısından önemlidir. Özellikle “Hack” ve “Attack” adı verilen siber saldırılardan etkilenmemek için verilerinizin yedeğini almak oldukça önemlidir. Bunun Farkında olan Servis Sağlayıcıları Dijital iletişim çağında E-mail yedeklemehizmetinin üstünde durmaktadırlar.


G-Mail Hesabınızı Nasıl Yedeklersiniz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Snapdragon 835 li Yeni Nokia 9 Sızdırıldı Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? Mide Ağrısı Kimlerde Görülür Nedenleri Tedavisi Yaz Düğünleri İçin En Güzel Abiye Modelleri 2017 En İyi 10 Bodrum Gece Hayatı Mekânı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil