Gmail Android’in Denemeniz Gereken 9 Gizli Özelliği

Ana Sayfa » Teknoloji » Gmail Android’in Denemeniz Gereken 9 Gizli Özelliği

Bildiğimiz gibi G-mail, en iyi mail sistemlerinin başında yer alan bir uygulama. Aldığınız cihazların hepsinde olan bu uygulamanın pratikliği ve kolaylığıyla çok takdir ediliyor. Peki, G-mail Android’in denemeniz gereken 9 gizli özelliği şunlardır;

Okunmamış Postaları Görüntüleyin

Okunmamış postalarınızı görüntülemek için size göre basit bir yöntem mevcut. G-mail Android’i açıp sağ üst köşede olan arama butonun dokunun ve arama çubuğuna is:unread yazarak okunmamış postalarınızı görebilirsiniz.

Akıllı Arama

G-mail Android, bizlere daha iyi aramalar yapabilmek için farklı operatör hizmetleri sunuyor. İnternetten araştırdığınız formatlarla daha detaylı aramalar yapabilirsiniz

Hareketle Kontrol

G-mailde fazla bir özellik bulunmuyor fakat hareketle kontrol sistemi işinizi görebilir. G-mail ayarlarından Hızlıca Kaydırma İşlemleri bölümüne gidin ve oradan Arşivle yerini seçtiğinizde bundan sonra bir e-postayı okuduktan sonra sağa veya sola kaydırarak önceki ve sonraki maillere geçiş yapabilirsiniz.

Birden Fazla Mail Seçimi

Birden fazla mail seçmek için maile uzunca basmanız yeterlidir ve sonra da diğer maillere tek tek basarak çoklu seçim yapabilirsiniz.

Mesajları Biçimlendirin

Mesajları kolayca biçimlendirebilirsiniz. Biçimlendirmek istediğiniz metini seçin ve biçimlendir butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Sessiz Konuşmalar

Eğer G-maili iş için kullanıyorsanız grup mesajlarından kurtulmanızı sağlayan bir yöntem mevcut. E-Postanızı seçtikten sonra sağ üstteki üç noktaya basıp sessiz seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Gelen Kutusu Türü

Gelen kutusu türünü G-mail ayarlarından gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar > Hesabınız > Gelen Kutusu Türü bölümüne gittiğinizde 2 farklı seçenek mevcut. Herhangi bir tanesini seçebilirsiniz.

Yeni Gmail Hesabı Ekleme

Bir tane daha yada daha fazla G-mail hesabı eklemek istiyorsanız G-mail ayarlarından Hesap Ekle bölümüne gidip istediğiniz kadar hesap ekleyebilirsiniz.

Diğer Uygulamalar ile E-Posta Paylaşma

G-maildeki yıldız özelliğiyle maillerimizi kaydetme özelliği mevcut. E-Postaları açmak içinde Yıldızlı klasörüne ulaşıp kaydettiğiniz e-postalara bakabilirsiniz. Başka uygulamalardan kaydetmek istiyorsanız başka bir yöntemde mevcuttur. Kaydetmek istediğiniz herhangi bir e-postayı açtıktan sonra maildeki metin üzerine basılı tutarak seçim yapabilir ve bunun ardından sağ üst köşedeki paylaş butonuna tıklayabilirsiniz.


Gmail Android’in Denemeniz Gereken 9 Gizli Özelliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Grand Theft Auto 5 PC Oyunu Sistem Gereksinimleri Siroz Hastalığı Nedir? Belirtileri Nasıl Başlar? Kanal 7 Dr. Feridun Kunak Show İletişim Bilgileri Samsung Klavye Durduruldu Hatası ve Çözümü Okulda Havanıza Hava Katacak Zekice Düşünülmüş Hileler Nelerdir? Youtube ‘a Kendimi Şanslı Hissediyorum Butonu Nasıl Eklenir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil