Google Chrome’ Da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Ana Sayfa » İnternet » Google Chrome’ Da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Birçok yenilik sağlaması itibariyle ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşan Chrome birçok kişinin hem masaüstü hem de mobil kullanımda varsayılan tarayıcı konumunda. Bununla birlikte yenilikleri takip etmek ve ayarlar hakkında bilgi sahibi olmak zorlaşabiliyor. Google Chrome’un özelliklerinden biri de Facebook’ un bildirimlerini bize iletiyor olması.

Facebook Bildirimleri

Tıpkı Chrome gibi geniş bir kullanım kitlesine sahip olan sosyal medya aracı Facebook, kullanıcılarını her daim haberdar edebilmek için çeşitli yollar geliştirerek, kullanıcılarına geniş bir kullanım imkânısunuyor. Bu imkânlardan birisi de Facebook’ un Chrome üzerinden bizlere sunduğu bildirimler. Facebook kullanıcıları için bildirimlerönemli nitelik taşıyor olsa da, kullanıcılar bu bildirimlerden rahatsız oluyor. Bu ve benzeri durumlardan rahatsız olan kullanıcılar bildirimleri kapatmak isteyebiliyor.

Chrome’ Da Bildirimleri Kapatma

Sürekli olarak kendini yenilemesinden dolayı Chrome üzerinde yetkin olabilmek zorlaşabiliyor. Şimdi Google Chrome’ da Facebook bildirimlerinin nasıl kapatılacağını adım adım izleyelim. Öncelikle Google Chrome’ un ana sayfasında sağ üst tarafta bulunan üç noktaya benzeyen ikona tıklıyoruz. Daha sonra alt tarafta bulunan ‘Ayarlar’ sekmesine giriyoruz. Ayarlar bölümünün en altında bulunan ‘Gelişmiş Ayarları Göster’ sekmesine tıklayarak Gizlilik kısmının altında bulunan ‘İçerik Ayarları’ na giriyoruz. Açılan sayfada Bildirimler sekmesini buluyoruz. Burada karşımıza üç tane seçenek çıkacaktır. Hiçbir sitenin rahatsız etmesini istemiyor isek en altta bulunan kutucuğu işaretliyoruz. Bununla beraber istediğimiz herhangi bir sitenin de bize bildirim gönderip gönderemeyeceğini de belirleyebiliriz. Üç seçeneğin altında bulunan ‘İstisnaları Yönet’ sekmesine tıklayarak, daha önceden izin verdiğimiz Facebook gibi sayfalara ulaşabilir, site adresinin yan tarafında bulunan Engelle/İzin ver seçeneklerine tıklayarak iznimiz dâhilinde olmayan siteleri engelleyebilir ya da bize bildirim göndermesine izin verebiliriz.


Google Chrome’ Da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Snapdragon 835 li Yeni Nokia 9 Sızdırıldı Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? Mide Ağrısı Kimlerde Görülür Nedenleri Tedavisi Yaz Düğünleri İçin En Güzel Abiye Modelleri 2017 En İyi 10 Bodrum Gece Hayatı Mekânı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil