Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlara Nasıl Emoji Kullanılır?

Ana Sayfa » İnternet » Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlara Nasıl Emoji Kullanılır?

Emoji kullanmak gönderiyi veya mesajı daha dikkat çekici hala getirir. İnternet sitenizde İnsanların tıklanma oranları artabilir. İnsanlara duygularınızı kısa ve öz biçimde anlatmamıza yardımcı olur. Fotoğraflarımızda emoji kullanarak kendimizi komik, korkunç, sevimli gibi duygulara sokabiliriz. Kısacası emoji mesajlarımızı kısaca anlatmamıza yarar. Bu yüzden insanlar mesajlarında ve gönderilerinde emoji kullanırlar. Kötü taraf ise telefon tablet gibi mobil cihazlarda mesajlarımıza emoji ile cevap verebilirken bu bilgisayarlarda daha zor durumdadır.

Bilgisayarda Emoji Kullanımı Nasıldır?

Bilgisayarlarda emoji kullanımı mobil cihazlardan farklı olarak emojileri klavyedeki harflerden ve matematik işlemlerinde yapılabilir. Ama bu emojiler mobil cihazlardaki emojilerden farklı olarak bilgisayardaki ilk çıkan emojiler gibi olacaktır. Eğer karşınızdaki kişi bilgisayardan az anlıyorsa bu emojilerin bazılarını anlamakta güçlük çekebilir. Örneğin iki nokta ve yanına kapalı parantezi getirdiğinizde bu mutlu olduğunuzu temsil eder ” 🙂 ”. Harf ile örnek verecek olursak iki nokta ve yanına büyük ” D ” harfi getirdiğinizde bu çok mutlu olduğunuzu temsil eder ” 😀 ”. Bu emojilerden bilgisayardan anlamayan kişiler bile anlayabilir. Gördüğünüz gibi klavyedeki harf ve matematik işlemlerinden de yapabilirsiniz fakat bu emojilermobil cihazlardaki emojiler gibi gerçekçi olmayabilir. Aynı zamanda fotoğraflarınızda da bu emojilerle kendinize şekil veremezsiniz. Bu yüzden eğer bilgisayarda emoji kullanacak iseniz ve gerçekçi olmasını istiyorsanız bir programa ihtiyacınız olacaktır.

Chromeda Nasıl Gerçekçi Emoji Kullanılır?

Bilgisayarda mobil cihazlardaki gibi gibi daha gerçekçi emoji kullanmak istiyorsanız sadece bir tane programı indirmeniz yeterli olacaktır. Bu program sayesinde ekranda olacak emoji klavyenizden istediğiniz emojiye sağ tık yaparak sol tık ile kopyalayınız. Emojiyi yazdığınız mesaja eklemek için ise sağ tık yapıştır yaparak gerçekleştirebilirsiniz veya kısaca emojiyectrl+c(kopyala) yapıp ctrl+v(yapıştır) yaparak daha kısa yoldan yapabilirsiniz. Aşağıdaki verdiğimiz linkten siteye yönlendirildikten sonra indirip emojileri kullanabilirsiniz. Programda bilgisayara zarar verecek bir yazılım veya virüs yoktur.


Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlara Nasıl Emoji Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dizüstü Bilgisayarınızın Kapağı Kapalıyken Telefonunuzu Nasıl Şarj Edebilirsiniz? Avokado Saçı Uzatır Mı? Mide Ağrısı Kimlerde Görülür Nedenleri Tedavisi Karın Ağrısına Ne İyi Gelir Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir? Müge Anlı Tatlı Sert İletişim Bilgileri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil