Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Ana Sayfa » Sosyal Ağlar » Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Faceboook bildirimleri bize Facebook’tan gelen arkadaşlarımızın mesajlarını ve gönderilerini hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlar. Bu bildirimler Chrome’u aştığınızda anında sağ alt köşede belirirler. Birçok yönden işimize yarıyorlar fakat arkadaş çevresi fazla olan bir kişide bazı sıkıntılar oluşabiliyor. Bu sıkıntılar tarayıcının hata vermesi, ekranın donması, bilgisayarın kasması gibi sorunlara yol açabiliyor. Aynı zamanda bildirimlerin çokluğu yüzünden mesajların hepsine cevap verilemiyor. Bunun için Facebook bildirimlerini kapatmak gerekmektedir. Böylece bilgisayar daha hızlı olacaktır. Ayrıca bildirimleri kapatmasanız bile gereksiz kişileri arkadaşlık listenizden çıkarmanız gerekiyor. Peki bildirimleri kapatmamızın ne gibi yararları veya zararları olabiliyor?

Facebook Bildirimlerini Kapatmanın Yararları ve Zararları Nelerdir?

Öncelikle arkadaşlık listesi az olan bir kişinin pek fazla yarara veya zarara uğradığı söylenemez. Burada asıl konu arkadaşlık listesi kalabalık olan bir kişidir. Arkadaşlık listesi kalabalık olan kişiler için kesinlikle yararı olmuştur. Böylece bildirimleri sadece Facebook’a girdiğinde alabilecektir. Bildirimleri kapatmanın zararı ise şöyledir. Örneğin sizin takip ettiğiniz bir Facebook’ta oyun satan bir yer var fakat yeni gelen bir oyunu sınırlı sayıda satıyorlar. Bildirimleri kapatmanız size o oyunu alamamanıza yol açabilir. Eğer böyle takip ettiğiniz bir sayfa veya grup var ise bildirimleri kapatmayınız.

Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bunu yapacak iseniz adımları doğru bir şekilde uygulayınız. Aksi takdirde bildirimleri kapatamazsınız.

  • Chrome’a giriş yapın.
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayınız.
  • Ayarlara tıklayınız.
  • Gizliliğin altındaki içerik ayarlarına tıklayınız.
  • Bildirimlerin altındaki “istisnaları yönet…” seçeneğine tıklayınız.
  • facebook.com’u yanındaki seçenekteki izin ver seçeneğini engelle yapınız.

Bütün işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra artık size Chrome’danbildirim gelmeyecektir. Bu işlen sadece bilgisayarlarda geçerlidir. Telefon tablet gibi cihazlarda gerçekleşmez.


Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Freelance Editörlüğü Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır? Tehlikesi Var Mı? Android Tabletler Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır Sayın Nihat Hatipoğlu Telefon ve Whatsapp İletişim Bilgileri Google Pixel’in Kamera Özellikleri Ve Fotoğraf Çekme Performansı Uzun Süre Bilgisayar Başında Olanlara Sağlık Önerileri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil