Google Chrome’da YouTube’un Gizli Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Chrome’da YouTube’un Gizli Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Kullanıcı sayısı milyonları aşan YouTube ile ücretsiz olarak film, dizi izleyebiliyor, müzik dinleyebiliyor, bir çok insanın yüklemiş olduğu her alandan videolar aracılığıyla çeşitli alanlarda bilgi sahibi olabiliyor, istersek kendimiz için de bir kanal açarak çeşitli videolar yükleyip milyonlara hitap edebiliyoruz. Özellikle gece saatlerinde bilgisayar başında çalışmayı tercih eden kişiler girdikleri web sitelerinde ve uygulamalarda gece modu özelliği diğer adıyla karanlık mod özelliğini kullanmayı tercih ediyorlar. YouTube’da kullanıcıları için karanlık mod özelliğini kullanıma sundu ve kullanıcılar bu özellik sayesinde YouTube’da gezindikleri sürede sayfalarını siyah hale getirebilecekler. Ancak bu özelliğin şimdilik sadece YouTube’un web sürümünde aktif olduğunu ve sadece Chrome tarayıcısı ile birlikte kullanılabildiğini bilmenizde fayda var.

Karanlık Modunu Aktifleştirme

YouTube’un karanlık modunu Google Chrome ile etkinleştirebilmek için ilk olarak Chrome geliştirici araçlarına girmeniz gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra, Windows’da ‘ Ctrl + Shift + I ‘ tuşuna basın, Mac’te ise ‘ Option + Command + I ‘ tuşuna basın. Bu işlemin ardından ekranın üst kısmında göreceğiniz ‘ Console ‘ sekmesini açın. Açmış olduğunuz sekmede ‘ document.cookie=”VISITOR_INFO1_LIVE_=fPQ4jCL6EiE ‘ komutunu yazın ve Enter tuşuna basın. Ardından geliştirici ayarlarını kapatın ve YouTube sayfasını yenileyin. Sayfayı yenilediğiniz zaman, sayfanızda değişiklikler göreceksiniz. Yenilemiş olduğunuz sayfada sağ üst köşede bulunan profilfotoğrafınıza tıklayın ve ‘Koyu Renk Modu: Kapalı’ seçeneğine tıklayın. Bu sayede YouTube’un karanlık modunu aktif hale getirmiş olacaksınız ve artık sayfanızı karanlık mod teması ile kullanabileceksiniz.

Karanlık Mod Nasıl Kapatılır?

Eğer karanlık moddan çıkmak istiyorsanız, yine profil fotoğrafınıza tıklayarak ve ‘Klasik YouTube’u geri yükle’ seçeneğini seçerek sayfanızı orijinal haline geri döndürebilirsiniz.


Google Chrome’da YouTube’un Gizli Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Yazılım Güncellemesi Kaydettiğiniz Fotoğrafları Snapchat’te Nasıl Paylaşırsınız? Kilo Vermeye Yardımcı Bitki Çayları Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir? 30 Dakikada Kusursuz Güzellik iPhone’da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Alma

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil