Google Pixel Ve Nexus 5x Karşılaştırması

Ana Sayfa » Mobil » Google Pixel Ve Nexus 5x Karşılaştırması

Google Pixel Ve Nexus 5x Karşılaştırması

Pixel,  Google’ın yeni tanıttığı kendi akıllı telefonudur. Nexus 5X ise Google için LG tarafından üretilen bir akıllı cihazdır.  Bu yazıda, Nexus 5X’in piyasada Pixel karşısında ne derece tutunma şansı var detaylıca inceleyeceğiz.

Teknik Özellik Karşılaştırması

Her iki cihaz da AndroidNougat işletim sistemi ile piyasaya çıktı. Pixel, Android 7. 1 ile Nexus 5X, Android 7. 0 ile karşımıza çıktı. Pixel,  işlemci olarak Snapdragon 821’i kullanırken Nexus 5X, Snapdragon 808’i kullanıyor. Google Pixel,  32 GB dâhili hafıza,  128 GB arttırılabilir hafıza imkanı sunmakta iken Nexus 5X,  16 GB dâhili hafıza ve 32 GB arttırılabilir hafıza imkanı sunuyor.  Google Pixel,  RAM konusunda da Nexus 5X’e üstünlük sağlıyor. Pixel,  4 GB RAM ile müşteriyi heyecanlandırırken Nexus 5X,  2 GB RAM ile Pixel’in gerisinde kaldı.

Fiziksel Karşılaştırma

Pixel’in boyutları 143. 8 x 69. 5 x 8. 6 mm. Nexus 5X ise 147. 0 x 72. 6 x 7. 9 mm boyutlarında karşımıza çıkıyor.  Google Pixel’in rakibinden kötü olduğu nokta ağırlığı. Pixel 143 gram, Nexus 5X 136 gram ağırlığında.  Google Pixel, Nexus 5X’e göre daha küçük bir ekrana sahip. Pixel’in ekranı 5. 0 inç, Nexus 5X’in ekranı ise 5. 2 inç büyüklüğünde. Pixel’deGorillaGlass 4 kullanılırken, Nexus 5X’in ekranında GorillaGlass 3 kullanılıyor.  Bu yönden de Pixel’in daha avantajlı olduğu söylenebilir.  Ayrıca her iki cihazda da parmak izi sensörü de var.

Kamera Karşılaştırması

Pixel,  her ne kadar arka kamerası 12MP olsa da oldukça profesyonel fotoğraflar çekebilmesi ile ön plana çıkıyor. Nexus 5X’in ise arka kamerası 12. 3MP olmasına rağmen aynı performansı gösteremiyor.  Ayrıca Pixel’de, Nexus 5X’te olmayan PDAF (DSLR fotoğraf makinelerinde kullanılan standart bir odaklama biçimi) özelliği de mevcut.  Ön kameralara geçecek olursak, Pixel’in bu konuda çok öne çıktığını söyleyebiliriz.  Google Pixel’de 8MP ön kamera kullanılmış, Nexus 5X’de ise 5MP ön kamera bulunuyor.

Pixel’in Diğer Artıları

Google Pixel,  Google Asisstant ile mükemmel bir uyum içinde çalışabiliyor ve sınırsız Google Photos depolama alanı da sunuyor.


Google Pixel Ve Nexus 5x Karşılaştırması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı? Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Google Chrome Uygulaması İndir Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil