Google Pixel’in Kamera Özellikleri Ve Fotoğraf Çekme Performansı

Ana Sayfa » Mobil » Google Pixel’in Kamera Özellikleri Ve Fotoğraf Çekme Performansı

Youtube’dan canlı yayın yaparak #madebygoogle etkinliğiyle yeni akıllı telefonunu tanıtan Google, Pixel ve Pixel XL olarak adlandırdığı modellerle güçlü geliyor. Ekran boyutu ve batarya kapasitesi haricinde aralarında bir fark bulunmayan Pixel ve Pixel XL özellikle kameralarıyla bir hayli iddialılar. DxOMark’tan aldıkları 89 puan ile övgüyü hak ediyorlar.

Google Pixel Ve Google PixelXL’ın Kamera Özellikleri

Pixel ve Pixel XL 12 MP, 4K görüntü kalitesinde video kaydı yapabilen, f/20 diyafram açıklığına ulaşan ve x1.55 sensör boyutunda ki arka kameraya sahip. Pixel ve PixelXL’ta HDR+ teknolojisi bulunuyor. Hem HDR+ hem de büyük sensör boyutunda ki avantajı sayesinde düşük ışıkta mükemmel fotoğraflar ortaya koyabiliyor. Pixel ve PixelXL’ın bir diğer kamera özelliği ise Smart Burst adlı hızlı bir şekilde fotoğraf çekme teknolojisi. Bunun sayesinde birden fazla sürekli fotoğraf çektiğinizde telefonunuz sizin yerinize en iyi olan fotoğrafı seçerek kaydediyor.

Performansı

Google Pixel’in kamerasını bu kadar önemli kılan ve DxOMark’tan 89 puan alabilmesine sebep olan özelliklerinden biri de kameranın açılış ve çekme hızı. Neredeyse dokunmayla eş zamanlı olarak açılan kamerası Google’ın anlatmasıyla test edilen bütün akıllı telefonların kameralarından daha hızlı açılıyor ve daha hızlı fotoğraf çekiyor. Fotoğraf kalitesinin yanında hızı da Google Pixel’in başarısında önemli bir katkı.

Google Pixel, fotoğraf kalitesinde ki başarısının yanı sıra video kaydetme özelliğinde de bir hayli iddialı. 4K video kaydetme özelliğine sahip olan kamerası, kendine has stabilize motoruyla da kamera sarsıntılarını neredeyse sıfıra indiriyor. Google kullanıcılarına bir jest yaparak Pixel ve Pixel XL kullanıcılarına Google PhotosCloud’dan sınırsız ve süresiz bir şekilde yararlanabileceklerini aynı zaman da Google PhotosoCloud’a yüklenen fotoğrafların hiç birinin kalitede deformasyona uğramayacağının da altını çizdi.


Google Pixel’in Kamera Özellikleri Ve Fotoğraf Çekme Performansı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

10 Alternatif Noel Şarkısı Süper Lig yeni hafta puan durumu Spor Nedir ? Spor Yapmanın İnsan Vücuduna Faydaları Nelerdir? Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Spina Bifida Hastalığı ve Tedavi Yolları Nelerdir? Dondurulan İnstagram Hesabını Geri Açma

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil