Google’a Neden Şifre Yerine Telefonla Giriş Yapmalıyız?

Ana Sayfa » İnternet » Google’a Neden Şifre Yerine Telefonla Giriş Yapmalıyız?

Bunu yapmamızın asıl sebebi güvenliktir. İnternet de her an tedbirli olmanız gerekir. Bunun nedeni internetin güvenli olmamasıdır. Bilgisayar korsanları şifrenizi veya özel bilgilerinizi sizi kandırarak veya sahte mail ile kandırabilirler. Bunlara dikkat etmeniz gerekir. Bu korsanlara inansanız bile güvenliksayesinde bir zarara uğramadan anlayabilirsiniz. Şifre yerine telefon kullanmasanız bile şifrenizi daha uzun ve zor şeylerden yapabilirsiniz. Aynı zamanda internetteki kimseye de güvenmeyin. Kim bilir belki sosyal medyada arkadaşınız olarak eklediğiniz kişi belki onun sahte halidir. Yani kısacası internette sizin özel bilgilerinizi kurcalamak isteyen çok kişi var ve bunun önlemlerini almanız gerekir. Şifre yerine telefon ile giriş yapmak bu önlemlerden bir tanesidir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Giriş yapmak isteyen kişiye öncelikle telefonuna bildirim gelir. Size ” Giriş Yapmak mı istiyorsunuz? ” gibi bir soru karşınıza gelir. Buna evet diye cevap verdikten sonra Google hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Yani güvenlik önlemi en üst düzeydedir. Giriş yapmak isteyen kişi önce sizin telefonunuza ulaşması gerekir. Bu da şifreden daha zordur. Her giriş yaptığınızda hızlı bir şekilde bildirim gelir. Eğer telefonunuz o anda yanınızda değil ise normal şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Yani her zaman telefondan giriş yapmayabilirsiniz fakat telefonunuza her zaman bildirim gelecektir.

Şifre Yerine Telefonla Nasıl Giriş Yaparız?

Bunun cevabını adımları takip ederek kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  • Sağ üst taraftan Profilinize sol tık ile tıklayınız.
  • Sol taraftaki Oturum açma ve güvenlik seçeneğine sol tık ile tıklayınız.
  • Sağ taraftan Şifre Yazmaktan sıkıldınız mı? Adlı seçeneğe sol tık ile tıklayınız.
  • Kur seçeneğine sol tık ile tıklayınız. Sonra ise kullanacağınız telefonu seçiniz ve sonraki deyiniz.
  • Telefonunuza gelen bildirimi evet diye yanıtlayınız.

Böylece hesabınız daha güvenli olacaktır.


Google’a Neden Şifre Yerine Telefonla Giriş Yapmalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dizüstü Bilgisayarınızın Kapağı Kapalıyken Telefonunuzu Nasıl Şarj Edebilirsiniz? Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürümeli? Osmanlı İmparatorluğu Kuruluşu Yükselme Dönemi Hakkında Uyuz Hastalığı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır? 2017 Ramazan Bayramında Nerede Tatil Yapmalı?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil