Görmüş Olduğunuz Rüyaların Gerçek Anlamları Nelerdir?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Görmüş Olduğunuz Rüyaların Gerçek Anlamları Nelerdir?

Rüyalarımız bizim bilinç altımızda bulunan ve bilinç üzerine uyku sırasında çıkan bir olgudur. Rüyalarımız bizlerin yaşamışları ve yaşayacaklarını yansıtan bir boyuttur. Hepimiz yaşadığımız ve birtakım durumlarımızı rüyalarımız ile görür ve bazen de olacaklar hakkında bir fikir edinebiliyoruz.

Görmüş Olduğunuz Rüyaların Gerçek Anlamları Var Mıdır?

Görmüş olduğumuz rüyaların gerçek kaynaklarını uzmanlar ve psikologlar tarafından arattırılmakta olunan bir konudur. İnsanoğlu yüz yıllardır evrenin kaynağını ve evrendeki yerini araştırıp duruyor. Rüyaların tanrılar tarafından gelen mesajlar olduğu eski çağlardan günümüze değin ön plana çıkmaktadır. Geçmişten bugüne değin pek çok sanatçıların eserlerinde de bu rüyalar kullanılmakta ve sanatçılarında yaratıcı fikirleri için de rüyalardan yararlandığı görülmektedir.

Rüyalar bilinçaltımızdan geldiği ve bilincin ötesine itildiğinden pek çoğumuz gördüğü rüyaları unutabilir. Rüyalar insan hafızasından çok hızlı bir biçimde lakin iz bırakan bir rüya değil ise hemen unutulur ve kalıcı belleğe atılmaz. Kısa süreli bellekte bu rüya anlık bir olgu niteliğinde kalır. Rüyalar biz farkında olmasak da psikolojik durumumuzu bizlere yansıtıyor olabilir. Gerek sorunlarımız gerek ise psikolojik ve ruh sağlığımızı tehdit eden olgulardan ötürü bu rüyalar daha da korkutucu bir hal alabilmektedir. Rüyaları araştırmaya koyulan insanoğlu yüz yıllardır bunun farklı kaynaklarını ve rüyaların anlamlarını aramaktadır.

Bu rüyaların temeline inmeyi başaran filozoflardan biri olan ünlü düşünür Freud psikanaliz yöntemlerini kullanarak insanın psikolojik sağlığını ölçmek ve rüyalardan bir anlam çıkararak onlarda gerçeği aramak için çalışmalar yürütmüştür. Zaman zaman gördüğümüz rüyalar ile yaşantımızda eksik kalan herhangi bir parça ya da geçmişe dönük olan durumlarda da bilinçaltımızda bulunan bu olgular rüyalara yansır. Rüyaların bir mantığı var mıdır bilinmez ama yaşamdaki her bir ayrıntının kendine has bir değeri vardır.

Rüyalar kişilere göre de değişmektedir. İnsanların bir bölümü rüyalarını gerçeği önceden kestirmekte kullanırken kimileri de geçmişinde eksik parçaları birleştirmek için kullanabilir. Bu tarz durumlarda insanoğlu arasında bulunan bazı üstün yetenekli ve üstün güçlere sahip olabilen birtakım insanlar rüyalarını kullanarak pek çok kavimler arasında ve ırklarda da çeşitli olay örgülerinin kahramanı da olmuşlardır. Bu rüya analizlerini kullanarak pek çok kavim helak olmaktan kurtulmuş ve yaşamını idame ettirmiştir.


Görmüş Olduğunuz Rüyaların Gerçek Anlamları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Tarkan Yep Yeni Klibi Yolla İzle Spina Bifida Hastalığı ve Tedavi Yolları Nelerdir? Çocuklarda Kalp Masajı Nasıl Yapılır? Kaydettiğiniz Fotoğrafları Snapchat’te Nasıl Paylaşırsınız?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil