Göz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Ana Sayfa » Sağlık » Göz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Bakteriden dolayı meydana gelen enfeksiyonlara ya da alerjik olan reaksiyonlara bağlı olarak meydana gelen, gözde kızarıklık ve kaşıntı oluşumu ile göz kapaklarının şişmesine sebep olan, genelde mevsim geçişlerinde piyasaya çıkan hastalıktır. Göz nezlesinin teşhisini sadece hekim yapabilir. Bu sebeple bireyler kendi kafalarınca ilaç kullanmaktan kaçınmalıdırlar. Hekim teşhisi yaptıktan sonra gerekli olan tedaviyi de başlatacaktır.

Neler Yapılmalıdır?

Bal ve patates: Bal bilindiği üzere gayet doğal bir antibiyotik olarak epey bir hastalığın tedavisinde alternatif şekilde kullanılıyor. Bal, bir miktar su veya süt ile karıştırılıp kullanıldığı zaman göz nezlesine karşı iyi gelecektir. Bal doğrudan bir şekilde de göze uygulanabilir. Bunun yanı sıra yarım su bardağı ılık suyun içerisine bir yemek kaşığı bal eklenerek oluşan karışımla gözlere pansuman yapılarak direniş sağlanabilir.

Patatesler ise çiğ bir şekilde ince dilimlere ayrılarak göze uygulanır. Göz nezlesine iyi gelmesinin yanı sıra düzenli olarak kullanıldığı zaman göz şişliklerine de iyi gelir.

Çaylar ve probiyotikler: Yeşil çay veya siyah çay viral, bakteriyel enfeksiyonlara karşı birer korumadır. Paket çayların demlenmesinin ardından bu çaylar ılıtılır ve gün içerisinde üç ya da dört kez göze uygulanır. Bunun yanı sıra çay tedavisi göz ağrısına karşı da olumlu yanıt verir.

Probiyotikler ise, insan vücudunda faydalı bakterilerin sayısını artıran bir özelliğe sahiptir. Zararlı bakterileri ise ortadan kaldıran bir etkiye sahiptir

Altın Mühür Kullanın

Altın mühür denen bitki, meydana gelen enfeksiyon ile bakterileri yok edip kısa bir zamanda iyileşme sağlar. Altın mühür bitkisi suya eklenip kaynatılır, yapılan işlemin ardından hazır hale gelen karışım, gözlere uygulanır. Netice olarak göz nezlesine karşı iyi geldiğini görmüş olacaksınız.


Göz Nezlesine Ne İyi Gelir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnternetten Para Kazanmanın 9 Kolay Yolu Dirsek Ağrısının Nedenleri ve Tedavi Yolları Bel Ve Boyun Fıtıklarında Akupunktur Tedavisi Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu Note 4 İçin Android 6. 0. 1 Nasıl Yüklenir? Hindistan da yaşayan çocukların oyun tarzları

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil