Gözaltı Morlukları Lazerle Tedavi Edilebilir

Ana Sayfa » Sağlık » Gözaltı Morlukları Lazerle Tedavi Edilebilir

Gözaltı morlukları birçok kişinin özellikle kadınların psikolojisi alt üst eden en önemli sorunlardan biridir. Gözaltı morluğu olan kişiler gün boyu daha yorgun ve daha uykusuz görünürler. Bu yüzden birçok kadın gözaltı morluklarını devamlı olarak kapatıcı kullanarak ya da makyaj yaparak gizlemeye çalışır. Sürekli olarak morluklarını kapatmaya çalışmak kişi için oldukça yorucu ve sıkıntılı bir durumdur. Gözaltı morluğundan birçok kişi yakınmasına rağmen genellikle tedavi ettirecek kliniklerin ve yöntemlerin varlığından habersizdir.

Gözaltı Morlukları Nedenleri

Gözaltı morlukları nedenlerine yol açan birkaç faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki alt göz kapağı cildinin koyu renkli olmasıdır. İkincisi cilt altındaki damar ağının cilt yüzeyinde mor bir görünüm yaratmasıdır. Bu faktörlerden hangisinin morluğa neden olduğunun tespiti derinin gerilerek kontrol edilmesiyle ortaya çıkar. Bu yolla neden belirlendikten sonra tedavi uygulanmaya başlanır.

Gözaltı Morlukları Lazerle Tedavi

Gözaltı morlukları lazerle tedavi edilebilir. Tedavi ile kişilerin görecekleri fayda morluğun kaynağına göre farklılık gösterebilir. Bu tedavi ile morluklar mutlaka azalır. Azalma türü hastadan hastaya değişeceği gibi ortalama her hasta için yarı yarıya azalacaktır. Hastaların beklentilerinin çok üzerinde bir azalma şeması ortaya çıkar. Uygulama oldukça basittir. Uygulamanın en önemli ve hastalar tarafından sevindirici yanı kalıcılığıdır. Lazerle tedavi edilen bölgedeki değişimler geçici değil kalıcı etki yaratır. Bu durum hastalar için oldukça önemli bir avantajdır.

Lazer Sonrası

Uygulama sonrası cilt yüzeyinde herhangi bir yaralanma kabuk bağlama olayı yaşanmaz. Hastanın bünyesine bağlı olarak birkaç dakika süren pembelik dışında bir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Kişi lazer sonrası su ile temas edebilir, duş yapabilir, günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Göz altı morluklarının lazerle tedavi edilebilirolduğunu bilmek bir çok kadını hayatının kabusu haline gelen bu durumdan ve aynaya bakmayı istememe psikolojisinden kısa süre kurtaracaktır.


Gözaltı Morlukları Lazerle Tedavi Edilebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

iPhone’da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Alma En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? Dünyadaki En Tehlikeli Böcek Türleri Nelerdir? Şekeri Düşüren Yiyecekler Neler 800 Ve 900 Kalorilik Diyet Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil