Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer?

Ana Sayfa » Sağlık » Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer?

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer?

Bir çok bayanın korkulu rüyası, rahatsızlık duyduğu gözaltlarındaki çöküklük hissi, kararma ve şiş bir görünüm. Aslında erkeklerde ileri ki yaşlarda karşılaştığımız gözaltı torbaları birçok kişiyi mutsuz edebiliyor. Bunun çeşitli birçok sebebi olduğu gibi en çok öne çıkanı ise yaşlılık ve genetik. Tabii bu nedenlere düzensiz uyku hali, yorgunluk, sağlıksız beslenme de ön plana çıkabiliyor. Gözaltı torbaları nasıl geçer, neler iyi gelir?

Buz

Dolabınızdan aldığınız ufak bir parça buz kütlesini mendil yardımıyla sarıp göz çevrenizde bir süre gezdirmelisiniz. Hassas olan göz çevremiz soğuğun etkisiyle daha canlanacak ve göz çevresindeki hücreleri hızla harekete geçirecektir. Dairesel hareketlerle 5 ila 10 dk. arasında yapmanız yeterli.

Sodalı Su

Sodalı suyun cildi yenilediğini hep duymuşsunuzdur. Bu mucizevi su aynı zamanda gözaltı torbalarınızın inmesine de yardımcı olacaktır.

Patates

Patates dilimlerini daire şeklinde kesip yüzünüze ve gözlerinize koyun. Bu işlemi gece yatmadan önce yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. Aynı zamanda gözaltı morluklarınızın da ağardığını göreceksiniz. Kaynak işi yapanlar, gözleri hassas olanlar, ışıktan etkilenenler de patatesi yüzüne kompres yapmaktan çekinmesinler.

Demir Kaşık

Evinizde bulunan demir yemek kaşığını gözaltlarında bir süre bekletip çektikten sonra farkı görebileceksiniz.

Salatalık

Salatalığı uzun uzun dilimleyerek gözaltlarınıza koyabilirsiniz. Ziyan olmasın derseniz salatalığın kabukları da aynı işlevi görüyor. 15 dk. boyunca gözleri kapalı bir şekilde beklemeniz yeterli olacaktır.

Çay Poşeti

Sallama çaylar her evde mevcuttur. Çayınızı içtikten sonra sallamasını alıp sıcağı daha gitmemişken gözaltlarınıza koyabilirsiniz. Fakat evde sallama çayınız yoksa şayet demleme çayı pamuk yardımıyla alıp göz çevrenizi ovabilirsiniz. Halk arasında itdirseği (arpacık) olarak bilinen gözlerde çıkan iltihaplanma sonrasında da çay demini göz çevrenize sürmeniz o hassas bölgeyi yumuşatacaktır. Tüm bunlar size yeterli gelmiyorsa, o halde ameliyatla gözaltı torbalarınızı aldırabilirsiniz.


Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google’a Neden Şifre Yerine Telefonla Giriş Yapmalıyız? 2017 Salon Takımı Modelleri Akraba Evliliğinin Hamilelikte Sakıncaları Ajdar Öldü Mü? Ajdar İle İlgili Son Gelişmeler 2017 Volvo S90 Test Sürüşü – VİDEO Patatesli Rulo Milföy Böreği Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil