Hamilelik Düşük ve Sebepleri

Ana Sayfa » Sağlık » Hamilelik Düşük ve Sebepleri

Hamilelik süresinin ilk 3 ayında düşük olma riskinin yüksek olması nedeniyle ilk 3 ay çok dikkatli olunması gerekir. Lakin bazı sebepler vardır ki engel olunacak şeyler değildir. Örneğin düşük olma nedeni genetik anormallik durumudur. Düşük olmasa dahi bebek dünyaya geldiğinde sakat ya da engelli olma riski yine yüksektir. Genetik nedenin dışında bebek daha fetüs aşamasının en küçük birimiyken anne rahmine tutunamayabilir bu gibi sık sık rastlanan durumlarda hamile bayanlar yine düşük yapabiliyorlar. Tekrar ilk 3 ayın önemine dönecek olursak bu dönem sürecinde aşırı radyasyona maruz kalmak, yoğun kimyasal içerikli ilaçlar, uyku hapları, kan uyuşmazlığı yine bebeğin düşük olma ihtimalini arttıran nedenlerden birkaçıdır. Düşük olduğunu anlamanız için kanamanız olması gerekir. Bu gelen kanama bebekte bir problem olduğunu ya da o an kanama esnasında bebeğin düştüğünü açıklar. Acil bir müdahale ile doktora gidilmelidir.

Hamilelik Sürecinde Düşük Olmasını Engellemek Mümkün Mü?

Her anne adayı hamilelik sürecinde belirli tedirginliklerle günlerini geçirir. Düzenli bir şekilde doktor kontrollerini yaptırır ve rahatlar. Ama bazı durumlar söz konusu olur ki her zaman gittiğiniz de yapılan o kontroller sizlere olumlu bir yanıt vermeyebilir. Her hamile bayanın bu süreçte taşımış olduğu minimum düşük olma tehdidi maksimuma çıkabilir. Düşük olma riskini engellemenin mümkünatı doktor yardımı ve ilaç takviyeleriyle bebeğin rahime tutulmasını sağlar fakat bebeğin dünyaya geldiğinde hastalıklara, sakatlıklara maksimum oranda elverişli bir bebek olarak geldiğini bebeğin rahime tutunma tedavisi sürecinde zaten göze almışsınızdır. Genetik olayların nedenlerine çözüm bulunmayabilir.

Bazı durumlar söz konusu olur ki bir sonraki hamilelikte yine düşük riski taşınır. Birkaç deneme sonucunda anne adayının anne olamayacağını anladığında kendine zarar vermeme adına tekrar tekrar bebek sahibi olmaya çalışmaması gerekir.


Hamilelik Düşük ve Sebepleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Askerlik İşlemlerinizi E-Devlet Kapısından Kolayca Takip Edebilirsiniz CNN Türk Whatsapp ve İletişim Bilgileri Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu Erkekler neden yüksek topuklu seviyor Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız? Türkiye YouTube Kullanıcı Profili Araştırması 2016 Verileri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil