Hesapsız, Programsız Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » İnternet » Hesapsız, Programsız Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Görüntülü, sesli sohbet aracı olan Skype uygulaması her geçen gün kendisini yenileyerek ek hizmetler ve ek özellikler sunmaya devam ediyor. Ses ve görüntü kalitesi en iyi programlar arasında olan Skype’tan artık kayıt olmadan konuşabilmek mümkün hale geldi. Geçmişte Skype programı ile görüşme yapabilmek için kayıt olmak gerekiyordu. Bu iş bayağı zahmetli bir o kadar da insanlara zor gelen bir durum idi. Bununla beraber programı kullanmak da bayağı marifet gerektiriyordu. Unutulan hesaplar, şifreler, kullanıcı adları, programın indirilememesi, programın kullanımının zor olması ise ayrı bir sorun oluyordu. Hatırı sayılır miktarda kullanıcıya sahip olan Skype bu gibi durumlara çözüm olacak hesapsız programsız Skype görüşmesini ortaya çıkarmıştır. Microsoft ‘un da desteğiyle Skype’ın sunmuş olduğu bu kolaylık ve mükemmel hizmetin nasıl kullanılacağını açıklayalım.

Skype Açma İşlemi

Bu işlem basit bir kayıt aşamasından oluşuyor geçmişteki gibi uzun süren bir kayıt işlemi değil. Bunun için yapılması gereken internet tarayıcısından Skype’ınsitesine (https://www.skype.com/tr/) giriş yapın. Daha sonra ana sayfada bulunan bir ”görüşme başlatın” tuşuna basın. Dahası sonra sizden kullanıcı adı ve şifresi isteyecek. Kullanıcı adını ve şifresini sisteme girdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

​​​​​Sesli ve Görüntülü Konuşma

Kısa sürede kayıt yapıldıktan sonra artık konuşmaya hazırsınız demektir.Sesli, görüntülü konuşmaya başlamanız için yapmanız gereken ilk iş kullanıcı bilgilerinizi karşı tarafla paylaşmak olacaktır. Bunun için bağlantıyı kopyala tıklayıp paylaştıktan sonra bu bağlantıya tıklayan her kullanıcı sizinle izin almaksızın konuşmaya katılacaktır. Davet gönderdiğiniz kişilerin katılmasıyla konuşmaya başlayabilirsiniz. Görüntülü konuşabilmeniz için küçük bir eklenti indirecektir. Eklentiyi yükle seçeneğini kabul edip yönergeleri izlemeniz halinde konuşmaya başlamanız için yeterli olacaktır. Yapacağınız bütün işlemler bu kadar kolay.


Hesapsız, Programsız Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Her Yaşa Uygun Göz Kremi Ürünleri Kredi Kartı İle Trafik Cezası Ödeme Ziraat Bankasında Vadeli Hesap Açma Google Pixel Ve Nexus 5x Karşılaştırması Sonbaharın En Popüler Saç Renkleri 2017 Çocuklarda Kalp Masajı Nasıl Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil