Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Ana Sayfa » Sağlık » Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Vücudun el ve ayak kısmında bulunan, güzelleştirmek için çaba sarf edilen tırnaklar, evrimleşerek bu hale gelmiş birer savunma ve pençelerin gelişmiş halidir. Ana maddesi keratin olan bu yapılar vücudun diğer gösteriş unsuru sayılan saçlar ile aynıdır. Özellikle el tırnakları insan vücudu için son derece önemlidir çünkü sert isimleri ve eşyaları tutmasını hatta kaldırmamızı tırnaklar sağlar, o sert doku ellerde olmazsa bahsi geçen işlemlerin hiçbiri yapılamaz.

Tırnaklar Nasıl Uzar?

Bilinmelidir ki, el tırnakları ayak tırnaklarını göre daha hızlı uzar. El tırnakları haftada 0,5-0,6 milimetre hızla uzar. Ayak tırnakları bu oranın daha altında uzar. Tırnaklar içerisinde en hızlı uzayan, orta parmağında tırnağıdır. Tırnakların uzaması için hava koşulları da önemlidir. Bütün tırnaklar sıcak havada daha hızlı uzar. Yazın tırnaklarını daha çabuk uzama nedeni de budur.

Genç Yaşta Tırnaklar Daha Çabuk Mu Uzar?

Tırnaklarını uzamasıkonusunda yaş da önemli bir etkendir. Tırnaklarını uzama hızı yaş ilerledikçe yavaşlar ve orta yaş üstüne çıkıldığında bu belirgin bir şekilde görülür. Bebeklerde tırnak uzama hızı normal yetişkinlere göre daha yavaştır.

Tırnaklarını Uzaması İçin Neler Yapılmalı?

Tırnaklar basit gibi görülse yapı olarak çok karmaşıktır. Psikolojik durum yani ruh hali, tırnaklarını uzaması hatta yapısını ve sağlığını dahi etkiler. Ruhen stresli zamanlarda tırnaklar incelme, çabuk kırılma hatta lekeler bile görülebilir. Tırnakların sağlıklı uzaması için stresten uzak durulmalıdır. Tırnaklar asıl oluşturan madde keratindir. Tırnaklarını sağlıklı uzaması ve hızlı uzaması için, keratin içeren vitaminler hem ağız yolu ile hem de sürme yolu ile alınır. Tırnaklarını uzaması hızlandıran diğer bir şey de şudur. Su ile uğraşan ev işlerinde suyu bol kullanan kişilerin tırnakları çabuk uzar.


Hızlı Tırnak Uzatma Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir Bimcell 2017 Yeni Tarife Paketleri Açıklandı Samsung Galaxy Note 8 vs Xiaomi Mi6: 2 Dev Karşı Karşıya Facebook Messenger’da Kendini Silen Mesajlar Nasıl Gönderilir? 10 Bin TL’ye alınacak otomobiller nelerdir? Fox Tv Her Şey Gerçek İletişim ve Başvuru Formu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil