İngilizce Konuşmayı İlerletmek İçin Hangi Metod ve Teknikleri Kullanmalıyız?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » İngilizce Konuşmayı İlerletmek İçin Hangi Metod ve Teknikleri Kullanmalıyız?

İngilizce Konuşmayı İlerletmek İçin Hangi Metod ve Tekniği Kullanırsak Daha İyi Olur?

İngilizce konuşmak ülkemiz kapsamında son derece baş belası olmakta olan bir durum haline gelmiştir. Ülkemizde bu denli İngiliz diline olan yaşanan sıkıntılar İngilizcenin bu kadar kolay bir dil olmasına karşın dili konuşma oranı yok denecek kadar azdır.

Türkçe ve İngilizce aynı ortak ince ses grubu olan dil gruplarından biri olmasına karşın İngilizcenin telaffuzu ve bizlerin İngiliz diline bu denli az sayıda ulaşmamız da araştırılmakta olunan bir durumdur. Yıllarca gramer(dil bilgisi) alarak İngilizcenin hemen hemen her türlü kurallarını yazı dillerini öğrenen öğrenciler olarak konuşma (speaking) durumları gelince neden ise bir türlü istenilen sonuçları alamıyoruz.

İngiliz dilinin ek ve köklerine kadar her türlü yapısal özelliklerini biliyor anca iş pratiğe dökülünce ne yazık ki yıllarca uğraş edindiğimiz bu dili bir türlü istenilen konuşma düzeyine getiremiyoruz. İngilizce kolay öğrenilen ancak zor geliştirilen bir dildir. Bunun nedeni ise Türk dilinin yaklaşık olarak 6 katı kelime zenginliğine sahip olan İngiliz dilinin anlaşılması zor kelime zenginliği son derece Türk insanını uğraştıran konudur. Ne yazıktır ki bizler Türkçe öğrenirken anneden babadan veya yakınlarımız ile olan ilk dil ilişkisinde dil bilgisine pek takılmayız bu yüzden de İngilizce konuşmak isteyenlerin de dil bilgisine bağlı kaldığı vakit konuşma anlamında sorunlar burada başlamaktadır.

Ülkemiz insanı için de İngilizce konuşma metodları arasında dilin kullanmak mutlaka olması germektedir. Dilin yapısal özelliklerini sürekli düşündüğümüzde bu İngiliz dilini konuşamaz hale gelen bireyler bu dile yönelik öğrenilmiş çaresizlik yaşamaktadır. Sistematik bir biçimde oysaki duyarsızlaştırma yoluna gidilse ve İngilizce konuşmak için yeni metodlar arasında olan dil bilgisine bağlı kalınmadan konuşmak akıcı konuşmayı da harekete geçirmektedir.

Her bireyde doğuştan bir dil öğrenme kapasitesi ve beyinde de bir dil aygıtı vardır. Yeter ki bu dil aygıtını doğru şekilde harekete geçirmeli ve İngilizceyi pratik yaparak günlük konuşmalar içerisinde kullanarak kurallara bağlı kalmadan konuşulmalıdır. Bu açıdan bakılarak olunur ise İngilizce bir hayli kolay ve eğlenceli bir dildir. Yeni dilleri de bu metodlar ile öğrenebilir ve dil zenginliğinizi geliştirebilirsiniz.


İngilizce Konuşmayı İlerletmek İçin Hangi Metod ve Teknikleri Kullanmalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Tarkan Yep Yeni Klibi Yolla İzle Spina Bifida Hastalığı ve Tedavi Yolları Nelerdir? Çocuklarda Kalp Masajı Nasıl Yapılır? Kaydettiğiniz Fotoğrafları Snapchat’te Nasıl Paylaşırsınız?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil