İnstagram’da Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Mobil » İnstagram’da Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook uygulamasından sonra en çok kullanılan uygulamalardan biri de şüphesiz ki Instagram. Canlı yayın özelliğini sonunda Türkiye’ye de getiren Instagram, yepyeni bir özelliğe sahip oldu. Üzerinden fotoğraf ve kısa video paylaşılan Instagram’da artık canlı yayın açarak, takipçilerinizle anlık ve birebir görüşebileceksiniz.

Peki, Nasıl Kullanacağız

İnstagram canlı yayın özelliği stories (hikâyeler) ile bağlantılı çalışmakta. Fakat canlı yayın süresi şuan için 1 saatle sınırlandırılmış bulunmakta. Belki ileride saat sınırını aşabilirler.

Öncelikle 100 milyon kullanıcının yaptığı gibi İnstagram’ı son sürümüne güncellemeniz gerekmekte. Güncellediğinizde arayüzün de değiştiğini fark edeceksiniz. Ardındanİnstagram canlı yayına bağlanmak için ekranın sol üst köşesinde var olan kamera simgesine dokunuyorsunuz veya sağa kaydırabilirsiniz. Aşağıda yazan ”Canlı Yayın” butonuna gelip ”Başla” ikonuna dokunuyorsunuz.

Canlı Yayın Sırasında

Canlı yayına başladığınız anda Instagram, takipçilerinize canlı yayın açtığını haber veren eden bir bildirim gönderir.Canlı yayın esnasında yorumları isteğiniz doğrultusunda kapatabilir veya takipçilerinizle iletişimde bulunmak istiyorsanız yorumları açık tutabilirsiniz.

Beni Kimin İzlediğini Nerden Bilebilirim?

İnstagram bunu da düşünerek bize kolaylık sağlamış. Takipçilerinizden kimin yayına girdiği yayın ekranında beliriyor. İnstagram ayrıca yayın sahibini düşünerek, ekranın sağ üst kısmında yer alan göz ibaresinden, hangi takipçilerinin yayında onu izlediğini görme imkânı veriyor.

Takip Ettiklerinizin Yayınını Girme

Hikâye paylaşan arkadaşlarınızı gördüğünüz, İnstagramstories (hikâye) kısmında ”Canlı” yazısı olanlar İnstagram canlı yayında anlamına gelirken, keşfet sekmesine giderek popüler kişilerin o andaki canlı yayınlarını izleyebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayınınızı Kaydetme

Son güncellemeyle İnstagram bizi yine düşünerek, yaptığımız canlı yayını telefonunuzda yeterli saklama alanı varsa kaydetme imkânı sunuyor. İnstagram canlı yayını sonlandırdığınızda, sağ üst kısımda çıkan ”Kaydet” butonuna dokunarak yayınınızı kaydedebiliyorsunuz. Kaydettiğiniz canlı yayın doğrudan İPhone’da film rulosuna, Android’de fotoğraflar bölümüne kaydediliyor. Yani uygulamada kalmıyor. Ayrıca yayın sırasında aldığınız kalpler, yorumlar kaydedilmiyor. Sadece videonuz kaydediliyor.


İnstagram’da Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? Samsung Galaxy Note 8’in Yeni Görselleri Ortaya Çıktı Nezle Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Fox Tv Ne Seninle Ne Sensiz İletişim ve Başvuru Formu 2017 Yeni Bikini Modelleri Windows 10’da Aile Hesabı Ayarları Nasıl Yapılır

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil