iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Mobil » iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Bizleri geçtiğimiz günlerde heyecanlandıran birçok İPhone kullanıcısının sabırsızlıkla beklediği yeni İOS  10APPLE tarafından kullanıcılarına sunuldu. İOS 10 için çok iyi yorumlar aldı nerdeyse güncellemeyi alabilen bütün telefon modellerinin sahipleri direk İOS 10’u sistemlerine yükleme işlemini yaptılar. Kullanıcıların büyük sevinçle hızlıca yüklemesi biraz aceleye kaçmak gibi oldu çünkü İOS 10 üstüne kurulduğu için hem belleği hem sistemi az bir miktar olmasına rağmen yordu. Peki, İOS 10 temiz kurulumu için yapman gerekenler, ilk öncelikle İOS 10 en uyumlu olarak çalıştığı APPLE telefon modellerine baktığımızda başta bizleri iPhone 6s ve iPhone 7 karşılıyor diğer modellere de uygunluğu yeterince fazladır belki ama bu iki modelde uygulama uyumluluğu bakımından sistem bileşenlerinin birbirine daha hızlı entegre olmasından dolayı ilk sırada bu iki model var.. Şimdi elimizde APPLE model İOS 10 destekleyen bir İPhone model telefonumuz var ise IOS 10 Temiz Kurulum Yapma yolunu sizlere sunuyoruz.

İos 10 Temiz Kurulum Yapma Yolu

Öncelikle İOS 10’dan önceki güncellemede kalan verilerimizi, kişilerinizi, resimlerinizi, en önemlilerden biri olan telefon rehberinizi, yedekleme işlemlerini yapmamız için bizlerin yardımına iCloud yetişiyor.

İlk Olarak İcloud Nedir?

iCloud bizim dosyalarınızı bütün şahsi veya telefon belleğindeki dosyalarınızı yedeklemeye yarayan bir araçtır.

Peki, İcloud Nasıl Kullanılır?

iCloudmenüsüne geçebilmek için herhangi bir yükleme yapmanıza gerek yoktur, ilk olarak ayarlar oradan yedekleme ve iCloudkısmına erişim sağlamış oluyorsunuz. Burada öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken etkenlerden biri sizlerin yedeklenecekler kısmındaki resim, rehber, kısmında sizin için önemli olan kısımların etkin olduğudur.

İos 10 Kurulum Zamanı

Bu işlemleri sırasıyla tamamladığımıza göre sırada iTunes ile güncellemeyi kurmakta telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz ve iTunes üzerinden sol üst kısmında yer alan cihaz simgesine bir defa tıklıyorsunuz. Oradan sonra önceden indirmiş olduğunuz ipsw uzantılı dosyasını yükleme işlemini uyguladığınızda her şey istediğiniz gibi gerçekleşti bile bu kadar kolaydı iyi günler.


iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mevsimine Göre Yapılacak Ek İşler Nelerdir? Apple İphone 8 Tüm Gerçeğiyle Gün Yüzüne Çıktı Kaliteli ve Özgün Bir Makale Nasıl Yazılır? Yüz Kontürü Nasıl Yapılır? TRT 1 WhatsApp Hattı ve İletişim Bilgisi Birinin Sizden Hoşlandığını Gösteren 5 İşaret Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil