iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Geri Dönüş Yapılır?

Ana Sayfa » Mobil » iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Geri Dönüş Yapılır?

Telefonunuza iOS 10 yüklediniz, bir süredir kullanıyorsunuz ancak memnun kalmadınız. Bu durumda iOS 9’a dönmek zorundasınız ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. O halde bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak gereken adımları atmanız gerekiyor. iOS 10’dan iOS 9’a dönüş yapabilmek için izleyebileceğiniz iki yol var. İlk yolu cihazınızın tüm ayarlarını sıfırlayarak, bütün uygulamalarınızı silen geri yükleme yöntemi, diğeri ise verilerinizi ve cihaz ayarlarınızı koruyarak yapabileceğiniz güncelleme yöntemidir.

Hangi Yöntemi Seçmeliyim?

İki yöntem de avantaj ve dezavantajlara sahip. Yine de ilk yöntem dezavantajları daha az olan bir yöntemdir. Bu nedenle bu yöntemi kullanmak yararınıza olacaktır. Güncelleyerek iOS 9’a dönmek bazı uygulamaların sorunlu çalışmasına yol açabilir. Bu nedenle yedekten yükleme yaparak iOS 9’a dönülmesini tavsiye ediyoruz. Yedekten geri yükleme yapmak için cihazınıza önce geri yükleme yapıp ardından daha önce aldığınız yedekten yüklemeyi yapmanız gerekiyor.

iOS 9’u Yedekten Yükleme

iOS 9.3.5’e sürümüne ait IPSW dosyalarını indirerek başlıyoruz. Bu dosyalara aşağıdaki linki kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak açılacak sayfadan ulaşabilirsiniz. http://www.redmondpie.com/download-ios-9.3.5-ipsw-for-iphone-ipad-ipod-touch-direct-links/ Linkte yer alan seçeneklerden cihazınızın türüne ve modeline uygun olan dosyaları indirdikten sonra Ayarlar – iCloud – iPhone’umu/iPad’imi Bul kısmına gelerek bu kısmı kapatın. Daha sonra cihazınızı bir bilgisayara usb portundan bağlayıp iTunes’i açın. iTunes içinde şu adımları izleyin: “iPad’e/iPhone’a Geri Yükle” kısmını basılı tutun ve daha önce indirdiğiniz IPSW dosyasını açarak “Geri Yükle” butonunu tıklayın. Bu şekilde cihazınızın iOS 9.3.5 sürümüne geri yükleme işlemi başlar.

Devam eden işleme herhangi bir müdahalede bulunmadan iTunes’in geri yükleme işlemini gerçekleştirmesini bekleyin. iTunes kurulumu tamamladıktan sonra cihazınız ilk satın aldığınız ana geri döner. Bu adımdan sonra cihazınızı açtığınızda “ülke seçimi, konum servisleri” gibi seçenekleri doldurun. En son adımda ise “iTunes yedeklemesinden geri yükle” butonunu tıklayarak iOS 9’u yedekten geri yükleme işlemini tamamlayın.


iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Geri Dönüş Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bimcell 2017 Yeni Tarife Paketleri Açıklandı Buray Yaz Yağmuru Sevda Gitar Akorları Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür? Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir? Kramp Kas Kasılması Nedir? Ne İyi Gelir? Izgara Köfte Tarifi, Nasıl Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil