İOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü

Ana Sayfa » Teknoloji » İOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü

Apple ve Macbook gibi sistemli cihazların İOS işletim sistemi olan ve bazen bu sorunlarla karşılaşan kullanıcılar çok fazla sıkıntı çekmekte olup bu sorunun çözümünü de bulmakta zorlanıyorlar. İpad ve Iphone cihazda İOS son sürümünü indirirken ve bu yazılımı kullanıcılar yükler iken bazı kullanıcılarda İOS hatası vermekte olup bu sorunlara çözüm arayan kullanıcılar şikayette bulunduğu için Apple yeni bir sürüm çıkarmak zorunda kaldı.

Yepyeni sürümü kullanıcılar indirerek ve yükleyerek bazı kullanıcılar çözüme kavuşmuş oldu ancak bazı kullanıcılar için bu çözüm işe yaramadı. Yeni sürümü wifi üzerinden yükleyen kullanıcıların genelinde araştırmalar sonucunda Wifi üzerinden yüklenildiğinde kesintiler olduğundan eksik yükleme yaptığı için güncelleme de hata vermekteydi. Ancak kullanıcıların cihazı 6s’ de ise bu cihazda pek sıkıntı çıkmamıştır. Güncelleme esnasında bu sorunlarla karşılaşan kullanıcılar itunes aracılığıyla yüklediğinde çözüme kavuşmuş olacaktır.

İtunes İle Güncelleme

Apple cihazları wifi üzerinden güncelleme yapıldığında yani Ayarlar bölümünden yazılım güncellemesini onaylayarak kullanıcılar cihazlarını son sürüme güncelleyebilirler. Öncelikle güncelleme işlemini ilk defa yapmak isteyen kullanıcılar İtunes aracılığı ile güncellemeleri önerilir. Bu işlem ise cihazı usb kablosu ile bilgisayara bağlayarak ve itunes aracılığı ile son sürümü indirerek ortalama 2 GB olan güncelleme indirildikten sonra otomatik olarak telefon kapanıp güncellemeyi sorunsuz olarak yüklemektedir. Bu güncelleme esnasında cihaza dokunmayarak, hiçbir işlem yapılmaması önerilmekte olup cihaz birkaç kez yeniden başlatılarak güncellemeyi başarılı olarak tamamlar.

Iphone Cihazını Restore İşlemiyle Güncelleme

Kullanıcılar Apple cihazını uçak moda alarak ve cihazı tamamen kapanmasını beklemesi gerekli. Cihaz kapandıktan sonra ise Ayarlar bölümüne sistemden giriş yaparak yazılım güncellemesini denetlemesi gerekli olup ve kablosuz ağ durumuna girerek DNS ayarını değiştirip tekrar denemesi gereklidir. Güç tuşuna basılı tutup ve ses kısma basarak Apple logosu çıktığında güncelleme başlayacaktır ve otomatik olarak başarılı olarak tamamlayacaktır.


İOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bilgisayarınızı Uzaktan Kontrol Edebileceğiniz Android Uygulaması Birinin Sizden Hoşlandığını Gösteren 5 İşaret Nedir? Taylor Swift’in yeni klibi “Look What You Made Me Do” Listeleri Alt Üst Etti Bimcell 2017 Yeni Tarife Paketleri Açıklandı Yeni Volvo S90’nın Güvenlik ve Çarpışma Testleri Bir Sitenin WordPress Olup Olmadığı Nasıl Anlarsınız?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil