iPAd’de Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Teknoloji » iPAd’de Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Telefonlar ve bilgisayarlardan sonra artık Whatsapp’ıiPad veya iPod ile de kullanmak mümkündür. Basit birkaç işlem ile iPad veya iPod’unuz ile WhatsappWeb’e ulaşabilir ve arkadaşlarınızla doya doya konuşabilirsiniz.

Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde Whatsappkullanıcılarına sunulan Whatsapp Web ile telefonunuzun yanında olmadığı veya arkadaşlarınızla daha seri bir şekilde konuşabilmek için telefon yerine PC ile klavye kullanarak daha kullanışlı ve hızlı bir şekilde arkadaşlarınızla konuşmanıza yardımcı olan bir uygulamadır.

iPad’deWhatsapp Kullanabilmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Tek seferlik ayarlamadan sonra her tarayıcı ara yüzünde ve işletim sisteminde kullanılabilen WhatsappWeb’iiPad’de kullanmak da mümkün. Ama WhatsappWeb’iiPad’dekullanabilmek için dikkat etmemiz gereken bir kaç ince detay bulunmaktadır.

iPad’deWhatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Sorusunun cevabına ilk olarak, iPad’iniz ile kullanmış olduğunuz tarayıcıyı açın ve arama çubuğuna web.whatsapp.com adresinin yazıp ziyaret ediniz. Tarayıcınız sizi whatsapp.com’a yönlendirecektir. Sayfaya yönlendirildiğiniz zaman sağ üst köşede yer alan Masaüstü “Siteyi İste”ye tıklayın ve masaüstü sürümüne geçin. Daha sonra telefonunuz ile Whatsapp’a giriyoruz ve ayarlar sekmesini açın. Whatsapp Web Sekmenine dokunduktan sonra telefonun kamerasını açıp iPad’de yer alan QR codekısmının üzerine kameranızı tutun ve böylece işlem sona ermiş oluyor.

Artık Whatsapp konuşmalarınızı telefonunuzun küçücük ekranında değil iPad’inizin büyük ekranında devam edebileceksiniz. Ancak iPad’deWhatsapp kullanırken maalesef sadece yazılı olarak anlık mesajlaşma olanağı sağlıyor. Görüntülü arama yapma, sesli mesaj gönderme, video ve konum atma gibi özellikler şu an için aktif durumda değildir. Bir başka uyarı da iPad’deWhatsapp kullanır iken hem telefonunuzun hem de iPad’inizin internet bağlantısının Wifi olarak açık olması gerekmektedir.


iPAd’de Whatsapp Web Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir? Whatsapp Konuşmalarımızı Android’den İphone’a Nasıl Aktarırsınız? Yeni Assassin’s Creed Origins’in Fragmanı İnternete Düştü Askerlik İşlemlerinizi E-Devlet Kapısından Kolayca Takip Edebilirsiniz Flash Tv Ne Çıkarsa Bahtına Başvuru Yap Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil