iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 Karşılaştırması

Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 Karşılaştırması

iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 Karşılaştırması

İki telefon da piyasanın iyi telefonları arasındadır. iPhone 6 Plus fiyat olarak biraz daha fazla üst düzeyde bulunur Samsung Note 4 ise biraz daha ucuzdur fakat elektronik eşya alımında her zaman özellik göz önüne getirilmelidir fiyat olanağı ikinci derecede kalmalıdır. İyi telefonlar fiyatıyla değil daha çok özellikleri ve donanımıyla ortaya çıkar.

SamsungNote 4 ve iPhone 6 Plus

Note 4 ekran büyüklüğü olarak daha büyüktür. Note 4 5.7 inç ekran boyutu varken iPhone6 Plus 5.5 inç ekran bulundurmaktadır. Ekran gövde oranı ise yine Note 4 öne çıkmıştır. Ağırlık olaraki Phone6 Plus 172 gram, Note 4 176 gramdır. Kamera çözünürlüğü akıllı telefonlar için en önemli özelliklerden biridir ve iPhone 6 Plus 8 MP, Note 4 ise 16 MP kamera çözünürlüğü sunmaktadır. Bellek ise Note 4 3 GB, iPhone6 Plus 1 GB bellek bulundurmaktadır. Note 4 8 çekirdeği ile ön plana çıkarken iPhone6 Plus 2 çekirdek ile Note 4’ün arkasına düşmüştür. Batarya kapasitesi günlük hayatımızda uzun sürmesi için önemli bir özellik Note 4 bu özelliği önemseyerek 3220 mAh barındırırken iPhone6 Plus yine gerisinde kalarak 2915 mAh barındırır.

Telefonların hızları ise Note 4 1.9 GHz varken iPhone6 Plus 1.4 GHz ile gerisinde kalır. Sistem işletim versiyonu olarak Note 4 Android4.4.4 iPhone6 Plus ise IOS 8 yönetmektedir. SAR değerinde ise Note 4 geride kalmıştır.

Video FPS değerinde ise Note 4 30 FPS video çekerken iPhone6 Plus 60 FPS video çeker.

Telefonlar için bu özelliklerde kimin önde olduğu çok açık bellidir ve bu telefonların genel ortalama olarak fiyatları ise Note 4; 1.600.00 TL ve iPhone6 Plus ise 3.000.00 TL civarında fiyatlandırılmıştır.


iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 Karşılaştırması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Baygınlığın Nedenleri ve Tedavi Yolları Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür? Türkiye’de Maden Hangi Bölgelerimizde Çıkıyor Bip Messenger Nedir – Bip Messenger Nasıl Kullanılır? Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürümeli? Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil