iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Geçilir?

Ana Sayfa » Mobil » iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Geçilir?

Bildiğiniz gibi iPhone eski nesillerinde home tuşu için mekanik bir tuş kullanmaktaydı. Fakat yedinci nesli olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta bu tuş yerini TapTic Engine kullanan dokunmatik bir home tuşuna bırakmış bulunmakta. Bu motor sayesinde siz hometuşuna dokunduğunuzda titreşim vererek sanki o tuşa basıyormuşsunuz hissi vermektedir. Apple bunu daha önceleri MacBook’ları için kullanıyordu. MacBooklarda ki trackpad’ten esinlenerek geliştirilen bu yeni home tuşu dokunmatik olunca haliyle DFU moduna geçiş, farbrika ayarlarına döndürme, kurtarma moduna alma gibi fonksiyonların yöntemi de değişti.

DFU Mod Nedir?

“Device Firmware Upgrade” yani “Aygıtın firmware yazılımlarını güncelleştirmek” olarak çevrilebilir. Silinemeyen fakat yalnızca güncelleştirilebilen yazılımları güncelleştirmeye yarar. Bizler sık sık çıkan güncellemeleri yaparak yazılımlarımızı güncel tutmak isteriz. Bu yüzden eski nesillerde Güç tuşuna ve Ana ekran tuşuna basarak DFU moduna geçebiliyorduk. Sistem üzerinde herhangi bir problemle karşılaşıldığında DFU moduna geçerek sistem geri yükleme yapılıyor ve telefonumuzu düzeltebiliyorduk. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi iPhone 7 modellerinde home tuşunun işleyişi değiştiğinden DFU moduna geçişin kombinasyonları da değişti.

DFU Moduna nasıl geçilir?

Öncelikle cihazımızı kapatıyoruz. Daha sonra iTunes açıkken cihazımızı Lightining kablosuyla bilgisayarımıza bağlıyoruz.  Daha sonra sağ tarafta ki güç tuşuna basılı tutarak aynı zamanda sol tarafta ki ses kısma tuşuna da basıyoruz. Yaklaşık 10 saniye boyunca bu şekilde basılı tuttuktan sonra telefonun ekranı kararacak ve DFU moduna geçmiş olacağız. Ardından iTunes üzerinden ister sisteminizi kurtarma yapın isterseniz yazılımlarınızı güncelleyin.

DFU Modundan nasıl çıkılır?

iPhone 7 telefonunuzu DFU modundan çıkarmak için telefonun bilgisayar ile olan bağlantısını kesin ve aynı tuş kombinasyonlarını uygulayarak çıkışınızı yapın. Ekranınızda Apple logosu geldiğinde çıkışınız tamamlanmış olacaktır.


iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Geçilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri C Vitamini Deposu Limon ve Faydaları Sivilceyi Kurutma Yöntemleri Krem Şantili Cevizli Kurabiye Tarifi Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir İOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil