iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Nasıl Ayarlanır?

Ana Sayfa » Mobil » iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Nasıl Ayarlanır?

İphone 7 ve 7 plus gibi telefonlar fiziksel bir home tuşuna sahipler ve bu özellik hem iyi hem kötü olarak yorumlanabilir. Bir de bunların ayarları vardır. Örneğin basma hissini ayarlama gibi.

İphone 7 Ve 7 Plus Home Tuşu Titreşimini Ayarlama:

İlk olarak madde madde verdiğim adımları yapınız.

  • “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Aşağı kaydırın ve “genel” bölümüne tıklayın.
  • Bu kısımda ise aşağı kaydırıyoruz ve “ana ekran düğmesi” bölümüne giriyoruz.
  • Bu bölüme 3 adet seçenek var: 1,2 ve 3. 1. seçenek hafif his veriyor, 2. seçenek orta derece de his veriyor ve 3. ise iphone 4,4s,5,5c,5s ve diğer telefonlardaki gibi bir tuşa basarmış hissi veriyor.

Home Tuşu Titreşimini Nasıl Seçmeliyiz?

Aslında bu kişiden kişiye değişiyor çünkü insanlar belki de eskiden iphone 7 ve 7 plus dışında bir telefon kullanmış, sert hisse alışmış ve sert bir dokunuşu hissiyatını seviyor olabilirler o yüzden 3 numarayı apple bu sebepten dolayı eklemiştir. Eğer siz kibar ve aceleci olmayan bir insan değilseniz apple sizin için 1 ve 2 numaralı seçenekleri eklemiş ve home tuşunun zedelenmesini engellemiştir.

Apple Neden Home Tuşunu Fiziksel Yaptı?

Apple dünyaca ünlü bilindik bir markadır bu sebepten ötürü birçok insan bu cihazları tercih ediyor çünkü apple’ın telefon, tablet, bilgisayar, dizüstü bilgisayar gibi ürünleri kaliteli olduğu için. Bir değişiklik yapmak isteyen apple firması 2016 senesinde iphone 7 ve 7 plus adlı son model telefonlarını çıkardı ve bu telefonlara bazı değişiklikler yaptı Örneğin: Fiziksel home tuşu, 3,5 mm jak girişinin kaldırılması, renk farklılıkları gibi. Fizikler home tuşunun asıl yapılma sebebi, insanların sürekli bu tuşlara basmalarından kaynaklı olarak bozulmasıdır..


iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Nasıl Ayarlanır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer? Hurmalı Muhallebili Tatlı Tarifi 2017 Salon Takımı Modelleri Başarının 7 Temel Adımı Nedir? Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlara Nasıl Emoji Kullanılır? Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil