iPhone 7 Live Photos Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Mobil » iPhone 7 Live Photos Nasıl Kullanılır?

Eğer iPhone 7 ve üzeri iPhone’a sahipseniz kamera uygulamanızda yeni bir özelliğin eklendiğini farketmiş olmalısınız. Bu özelliğin adı Live Photos (Canlı Fotoğraflar) bir nevi bilinen .gif (Graphics Interchange Format) animasyonu dosyalarının bir nevi benzeri bir özellik. Fotoğrafınıza 3 boyutlu dokunduğunuzda fotoğrafınız sanki canlanıyormuşçasına büyüleyici bir hale geliyor.

Live Photos Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Live Photos özelliği yeni alınan iPhone’larda otomatik olarak aktif olur. Eğer fotoğraf çekerken ekranınızda “LIVE” yazısı varsa Live Photosmodundasınız demektir. Eğer Live Photosmodu açık değilse kamera menünüzdeki “HDR” simgesinin sağ tarafında sarı bir daire gibi olan işarete dokunmanız yeterli olacaktır.

Live Photos Özelliğini Kullanmak?

Öncelikle bu özelliği kullanmak istiyorsanız fotoğrafını çekeceğiniz nesnenin hareketli olması gerekmekte olup hareketsiz nesnelerde istenilen sonuç elde edilemez. Bu size yaklaşan bir kedi de olabilir veya uçan bir kuş. İşin püf noktası ise kameranız ile fotoğrafını çekeceğiniz nesneyi birkaç saniye boyunca üzerinde görüntülemeniz. Ondan sonra çekiminiz bittiğinde Ses Kısma tuşuna basarak fotoğrafınızı çekebilir, canlı fotoğrafınız oluşturabilirsiniz. Bu işlem sırasında ses kaydı da yapıldığından, eğer herhangi bir ses bulunmasını istemiyorsanız ses çıkarmayın veya sessiz bir ortamda kayıt yapın. Kamera ekranınızda ortada üst kısımda “LIVE” yazıyorsa bu canlı bir fotoğraf kaydetmek için olan Live Photosmodunun açık olduğunu belirtir.

Live Photos Düzenlenebilir Mi?

Evet canlı fotoğrafları düzenleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken fotoğraflar uygulamasına gitmeniz sağ üstten “Düzenle” seçeneğini seçtikten sonra canlı fotoğrafınızı seçmeniz yeterli olacaktır.

Live Photos Paylaşılabilir Mi?

Evet, Live Photos paylaşmak tıpkı diğer resim ve medya içeriklerinizi paylaşmak ile aynı şekilde mümkün bulunuyor. Live Photos’u diğerlerinden ayırt etmek çok basit; Fotoğraflarınızın sol üst köşesinde “LIVE” yazısını gördüğünüzde o fotoğrafın canlı fotoğraf olduğunu anlayabilirsiniz.


iPhone 7 Live Photos Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017-2018 Açılış Saati Gitti Gidiyor Müşteri Hizmetleri İletişim Numaraları En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi Kredi Kartı İle Trafik Cezası Ödeme Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil