iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’taki Home Tuşu Nasıl Çalışıyor?

Ana Sayfa » Mobil » iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’taki Home Tuşu Nasıl Çalışıyor?

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ta ki home tuşu yani ana ekran düğmesi diğer iOS aygıtlarında ki ana ekran düğmesinden farklıdır. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın yeni tasarımda home tuşunun yerini dokunulduğunda titreşimli geri bildirim alınmasına olanak sağlayan Taptic Engine destekli home tuşu alıyor. Düğmeye basılınca düğme içeri girmiyor ama parmağınızın varlığını ve baskısını algılıyor. Cihazın bulundurduğu bir ayar sayesinde ana ekran düğmesinin titreşiminin şiddeti de kullanıcı isteğine göre ayarlanıyor. Öte yandan geliştirilen bu yeni tuş ile birlikte, herhangi bir temas anında home tuşuna dokunulup dokunulmadığını kolayca anlaşılıyor. Ayrıca home tuşu, ekranla uyumlu eldivenlerle kullanıma uyumludur.

Home Tuşu Titreşim Ayarı Nasıl Yapılır?

Home tuşu titreşim ayarlamalarını yapmak için gerekli işlemlere, Ayarlarlar listesindeki “Genel” sekmesinde yer alan “Ana Ekran Düğmesi” menüsü içinde ulaşılıyor ve dokunma geri bildirim seviyesi 3 ayardan meydana geliyor. Çok az hissedilebilir titreşim, varsayılan ve şiddetli geri bildirim ayarlarından birini seçilip sonrasında home tuşuna basılarak ayar aktif hale getiriliyor. Bitti düğmesi ile kaydedilerek ayarlar tamamlanıyor. Ana ekran düğmesi yanıt vermiyorsa aşağıdaki maddeler kontrol edilmelidir.

  • Telefonun açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Ellerinizin temiz ve kuru olup olmadığı kontrol edilmeli, değilse temizlenip kurulanmalıdır.
  • Ana ekran düğmesini kaplayan herhangi bir kılıf veya koruyucu film var ise çıkarılmalıdır.

Ayarlar yapılırken 3 farklı titreşim düzeyi sunuluyor. Çok az hissedilebilir titreşim, varsayılan titreşim ve şiddetli geri bildirim başlıklarından oluşuyor ve geri bildirim özelliğini devre dışı bırakmak isteyen iPhone 7 kullanıcıları için bu 3 ayar dışında geri bildirim özelliğini devre dışı bırakacak herhangi bir ayar bulunmuyor.


iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’taki Home Tuşu Nasıl Çalışıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer? Hurmalı Muhallebili Tatlı Tarifi 2017 Salon Takımı Modelleri Başarının 7 Temel Adımı Nedir? Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlara Nasıl Emoji Kullanılır? Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil