İphone 8 ve Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Deneyimi

Ana Sayfa » Teknoloji » İphone 8 ve Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Deneyimi

Mobil cihazlarda oluşan gelişmeler sayesin de artık hayatımızı tamamen kontrol altına almaktadır. Bağımlılık derecesinden tutun ihtiyaçların en temel haline gelen cep telefonları her geçen gün teknolojinin ilerlemesi ile sürekli olarak yenilenmektedir.

Günümüz de kamerasız telefonlar ile başlayan bu serüven artık yerini çok farklı platformlara bırakmaktadır. Özellikle de Apple firması bu alanda yapmış olduğu başarı ile halen dünya devi olarak kayıtlarda yerini korumaktadır. En büyük rakibi olan Samsung ile sürekli olarak bir yarış içerisindedir ve bu anlamda da İphone kendini daha fazla geliştirerek Samsung firmasının bir adım önünde ilerlemeyi başarmaktadır.

Samsung Galaxy Note 8 çıkışından hemen sonrasın da İphone 8 ile gündeme gelmeyi yine başaran Apple firması, bu üstün telefon ile birçok kişinin yine gözdesi olmuştur. Fiyatı oldukça yüksek olmasının en büyük sebebi ise ülkemizde yer alan vergidir ve bu yüzden de ortalama yarı fiyatına yurt dışında satılan İphone 8 ürünü ülkemiz de ise tam iki katına satışa sunulmuştur. Tıpkı araç alımlarında olduğu gibi yabancı marka ürünler de her zaman bizler iki kat fiyat ödemekteyiz. Gelelim İphone 8 özellikleri ve kullanıcı deneyimine, İphone 8 önceki sürümlere bakış daha kullanışlı bir OLED ekran sistemine sahiptir ve aynı zamanda da kamera çekim gücü, batarya gücü bir nebzede olsa öncekilerden daha da kullanışlı hale getirmiştir.

iPhone 8’in 4,7-inç, 5,5-inç ve 5,8-inç olmak üzere 3 farklı ekran boyutuna sahip olması duyurulmuştur. Gözde olmayı başaran İphone 8 bu modellerden birinin OLED ekrana, diğer ikisinin ise LCD ekrana sahip olması duyurulmuştur. Yeni 3D algılama teknolojisi ile “Yüz hareket” algılayabilecekler yani sensör sistemini de devreye koymuştur. Bu sene çıkacak olan OLED iPhone 8 modelinin “devrim” niteliğinde ön kamerayla geleceği söyleniyor.

Görülen o ki yine Samsung ile kıyasıya bir rekabet içerisine girecek ve İphone kalitesini konuşturmayı yine başaracaktır. Samsung her kesime hitap ederken İphone ise sadece Elit kesimlere hitap ederek daha az sayıda sürüm çıkartarak kullanıcılarına her yıl takip ettiren bir yeniliği ortaya koymuştur. Kullanıcılar İphone kalitesinden vaz geçmeyeceklerini ve İphone 8 gelmesi ile hemen telefonlarını değiştireceklerini belirtmişlerdir.


İphone 8 ve Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Deneyimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Tarkan Yep Yeni Klibi Yolla İzle Spina Bifida Hastalığı ve Tedavi Yolları Nelerdir? Çocuklarda Kalp Masajı Nasıl Yapılır? Kaydettiğiniz Fotoğrafları Snapchat’te Nasıl Paylaşırsınız?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil