iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Mobil » iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

iPhone marka cihazınız için hafıza temizleme yapmak istediğiniz takdir de kullanabileceğiniz bir kaç yöntem var. Bunları sizin için sıralayalım; Birincisi tabi ki manuel olarak temizleme. Burada hafızadan kastımız cihazınızın içerisinde bulunabilecek her programı her mesajı hatta arama geçmişini bile kapsıyor. Bu yüzden menülerinizi tek tek gezerek fazlalık gördüğünüz her mesajı ve programı üzerine basılı tutarak sizi yönlendiren seçeneklerden silebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz bir ikinci seçenek ise bilgisayara bağlanarak hafıza temizliği.

Bilgisayar üzerinde iPhone hafıza temizliği

Bilgisayarınız için kurulu bir iTunes programı olması öncelikli ihtiyacınız olacaktır. Tabi ki bilgisayara bağlanmanız için gerekli bir de USB kablonuz olmak durumundadır. Bilgisayar ile telefonunuz arasında ki standart bağlanıma ve iTunes programı hakkında yeterli bilgiye sahipseniz hafıza temizleme işlemi sizin için çok daha kolay bir işlem haline gelecektir ki bilgisayarınız üzerinde ki iTunes programı ile hafıza temizliği çok daha hızlı ve güvenlidir. Bir diğer seçeneğimiz ise “sıfırlamak” seçeneğidir.

iPhone hafıza sıfırlama nasıl yapılır?

Bu seçenek diğerlerine göre biraz farklı işleyiş gösterse de sonuç itibariyle iPhone hafızanızda en yüksek hacmi iPhone sıfırlama ile elde dersiniz. Sırasıyla söylemek gerekirse; telefonunuzun kilidini açtıktan sonra ” Ayarlar ” sonrasında ” Genel ” seçeneğine tıklıyoruz. En aşağıda ki seçenekler arasında ” Sıfırla ” seçeneğine tıklıyoruz. Gördüğünüz üzere ” Tüm içerikleri ve Ayarları sil” seçeneğine tıklarsanız sizi önce uyaracaktır. Onaylarsanız telefonunuzda ki tüm bilgileriniz, fotoğraflarınız, mesajlarınız, uygulamalarınız, zil sesleriniz, müzikleriniz hatta arka plan fotoğrafınız bile iPhone cihazınızdan silinecektir. Bu size en büyük hafıza temizlemesini sağlar. Yanı sıra telefonunuz ile bugüne kadar girmiş olduğunuz tüm wi-fi şifrelerini, kayıtlı internet erişim noktalarınızı silmek isterseniz; hemen altında ” Ağ ayarlarını sıfırla” seçeneği ile yapabilirsiniz. Eğer bu tarz sıfırlamalara kalkışacak olursanız öncelikle size iPhone cihazınızı yedeklemenizi şiddetle tavsiye ederim. Çünkü hafıza temizleme adı altında dahi olsa iPhone sıfırlamalarının geri dönüşü yoktur.


iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir? Whatsapp Konuşmalarımızı Android’den İphone’a Nasıl Aktarırsınız? Yeni Assassin’s Creed Origins’in Fragmanı İnternete Düştü Askerlik İşlemlerinizi E-Devlet Kapısından Kolayca Takip Edebilirsiniz Flash Tv Ne Çıkarsa Bahtına Başvuru Yap Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil