İphone Kullanıcıları İçin Hayatlarını Kolaylaştıracak 5 İpucu

Ana Sayfa » Mobil » İphone Kullanıcıları İçin Hayatlarını Kolaylaştıracak 5 İpucu

Telefon pazarında rekabet arttıkça üreticiler fark yaratmak için ufak ama işe yarar özellikler ile kullanıcılarına hız ve kullanım kolaylığı sağlamaya çalışıyor.

İphone bu alanda birçok özelliği içerisinde bulunduran bir cihaz. Ama çoğunluğumuz bu özellikler hakkında bilgi sahibi değil.

  1. Arkaplanda Uygulama Yenileme

Arkaplanda çalışan uygulamalar telefonunuzun şarjını tüketmekte bir numaralı rol oynar. Aynı zamanda arka planda çalışan uygulamalar internet tabanlı ise internet paketinizin durduk yere azalmasının sebebi de budur. Bunu engellemek için Ayarlar -> Genel -> Arkaplanda Uygulamaları Yenileme seçeneği ile ister birini ister hepsini kapatabilirsiniz. Bu şekilde hem pil ömrünü uzatabilir hem de internet paketiniz de tasarruf sağlayabilirsiniz.

  1. Güdümlü Erişim

Çocuklar İphone ile oyun oynarken başka uygulamaları veya telefonunuzda ki uygulamaları, resimleri silmesin diye tek bir uygulamayı aktifleştirip diğer uygulamalara erişimi kesebilirsiniz. Ayarlar -> Erişim -> Güdümlü Erişim ile bu seçeneğe ulaşabilirsiniz.

  1. Kulaklık İle Fotoğraf

Telefonunuzda müzik dinlediğiniz esnada fotoğraf çekmeye karar verirseniz, kamerayı açtıktan sonra kulaklığın Volume + tuşu yardımıyla fotoğraf çekebilirsiniz.

  1. Pusula Uygulaması İçindeki Seviye Ölçer

Bir rampanın veya bir yolun eğimini ölçmek istediğiniz de bir İphone yardımı ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Pusula uygulaması içerisinde sağa kaydırdığınız takdirde seviye ölçer açılacaktır. Telefonunuzu eğimli bir arazi üzerine koyduktan sonra bu uygulama yardımı ile eğimin derecesini ölçebilirsiniz.

  1. Cihazını Şarj Ederken Uçak Modu

Şarj artık yemek içmek gibi bir ihtiyaç oldu. Bu yüzden telefon şirketleri bu konuda geliştirmelerine son hızla devam ediyor. Bir çoğu uzun ömürlü piller ya da çok hızlı şarj eden adaptörler üretmek için araştırmalar yapıyor. Fakat İphone’u şarj ederken uçak moduna alırsanız 2 kat daha hızlı şarj olduğunu görebilirsiniz.


İphone Kullanıcıları İçin Hayatlarını Kolaylaştıracak 5 İpucu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gelincik Şerbeti Tarifi Bilgisayarı Kilitlemek İçin Kullanabileceğiniz 6 Etkili Yöntem TV8 Güle Güle Oturun Başvuru Formu Kolesterol Diyeti Nasıl Yapılır? Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir? Deniz Suyunun İnsana Faydaları Nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil