iPhone’da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Alma

Ana Sayfa » Mobil » iPhone’da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Alma

İphone kullanıcısı olmayanlar bile iphone ekran görüntüsü almak için home tuşu ile açma kapama tuşuna birlikte basmak gerektiğini bilmektedir. İphone’un özelliklerinden olan bu ekran görüntüsü alma yönteminde sürekli olarak home tuşuna basıldığında bu tuşta bozulmalar olabiliyor. Çoğu İphone kullanıcısının ortak şikayeti ana ekran tuşunun bozulmasıdır. Çünkü sürekli kullanılır. İphone 4 ve İphone 4s başta olmak üzere İphone kullanıcıların ortak buluştuğu bir şikayet ana sayfa tuşunun bozulması. Kullanıcılar ana sayfa tuşuna bastıklarında işlevini yerine getirmemesi ve bu yüzden daha sert ve defalarca bastıkları için şikayetçiler.

Bu soruna cevap olarak İphone yetkililerinden herhangi bir açıklama gelmiş değil. Bu sebeple kullanıcılar elinden geldiğince bu tuşu kullanmamaya çalışıyorlar.  Eğer sizde ana ekran tuşunu minimum oranda kullanmak istiyorsanız ekran görüntüsü almanın alternatif bir yöntemi daha var. Özellikle sürekli ekran görüntüsü alma ihtiyacı duyan kullanıcılar için bu yöntem daha sağlıklı görünüyor.

iPhone’da Ana Ekran Tuşsuz Ekran Görüntüsü Alma

işlemi yapmak istiyorsanız bunun için İphone’nun özelliklerinden biri olan AssistiveTouch özelliğini kullanmalısınız. Bu yöntem sayesinde ana ekran tuşunu kullanmadan ekran görüntüsü alabileceksiniz.

AssistiveTouch uygulamasını kullanmadan önce aktif hale getirmelisiniz. Bu işlemi yapmak için ayarlara girin. Genel erişilebilirliği tıklayıp buradan uygulamayı aktif aktif hale getirin. Bu ayarı yaptıktan sonra karşına ana ekran tuşunun yer aldığı bir bölüm çıkar ve burada telefon simgesine tıkladıktan sonra açılan pencere de üç noktaya tıklıyorsunuz. Burada ekrana gelen seçeneklerde screenshot seçeneğine tıkladıktan sonra ana ekran tuşunu kullanmadan ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Ekran görüntüsünü AssistiveTouch uygulamasını kullanarak almak size çok pratik gelmeyebilir. Ama sizde zamanla bozulacağını düşündüğünüz ana ekran tuşunu korumak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Zamanla ana ekran tuşunun bozulmasından yana problem yaşamamak isteyen kullanıcıların tercih ettiği bir yöntemdir bu.


iPhone’da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Alma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Orkide Nedir, Bakımı Nasıl Gerçekleşir? Android’de Kullanılabileceğiniz Alternatif En iyi 10 Kilit Ekranı Uygulaması Dizüstü Bilgisayarınızın Kapağı Kapalıyken Telefonunuzu Nasıl Şarj Edebilirsiniz? Egzersiz Öncesi ve Egzersiz Sonrası Beslenme Hamilelik Öncesinde Alınması Gereken Vitaminler Atv Karavan Başvuru Formu Doldur

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil