İphone’da iCloud Yedeklemesini Etkinleştirme

Ana Sayfa » Teknoloji » İphone’da iCloud Yedeklemesini Etkinleştirme

İphone’ların olmazsa olmazlarından bir tanesi de bu yedekleme sistemidir. Yedeklemenizi ne kadar doğru yaparsanız o kadar verileriniz sağlam bir şekilde korunur. Aslında bunun 2 yolu var.

1. si iTunes programı sayesinde bilgisayarınıza yedek alabilir. Bu şekilde verilerinizi koruyabilirsiniz.

2.si ise İcloud (Bulut) üzerinden yedeklemenizi etkinleştirip verilerinizi saklayabilirsiniz. Bunları neden yapıyorsunuz. Mesela diyelim ki telefonunuz çöktü yazılımsal bir hata oluştu ve eliniz de hiç bir şekilde veri yok. Her şeyiniz silindi peki ne yapacaksınız tabi ki hiç bir şey yapamazsınız yani af edersiniz üzerine bir bardak soğuk su içseniz daha iyi olur.

Bu yüzden bu tür sıkıntılara girmemek için iCloud yedeklemenizi açmanızdır. Zaten bu işlemi yaptıktan sonra başka da bir şey yapmanıza gerek yok arkadaşlar. Cihaz internete bağlı olduğu sürece kendisi otomatik olarak tüm yedeğinizin verilerini internet ortamına kolay ve internet hızınıza bağlı olarak aktarımını sağşlayacaktır. Sistemin çökme gibi durumlarında hemen tekrar yeni yazılım yüklemenizin ardından iCloud üzerinden yedeklemenizi yapabileceksiniz.

Evet şimdi bunu nasıl aktif hale getireceksiniz hemen size bundan bahsetmek istiyorum. Umarım anlatılanlar size bir yol göstermiş olur.

Öncelikle arkadaşlar iPhone’un ana ekran kısmında bulunan Ayarlar sekmesine gelin.

Ayarlar içinde yer alan iCloud kısmına giderek iCloud sayfasının içerisinde bulunan yedekleme kısmını bulup ona dokunun.
iCloud yedekleme seçeneği büyük ihtimalle kapalı konumunda işaretlidir. Bunu açık konuma yani yeşil konumuna getirip aktif etmeniz gerekmektedir.

Aktif ettikten sonra Yedekle butonuna dokunarak hemen yedekleme işlemine başlayabilirsiniz. Bunun haricinde ise cihazınız prize her bağlandığın da ve Wi-Fi bağlantısı aktif olduğu zaman iPhone’unuzun iCloud’a güncel bir şekilde yedeklenmiş olacak.

Zaten sizlere depolama alanı olarak 5GB ‘a kadar ücretsiz bir alan sunulmaktadır. 5GB ve üzeri satın almak için Apple’ın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


İphone’da iCloud Yedeklemesini Etkinleştirme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2017 Volvo S90 Test Sürüşü – VİDEO Safra Kesesi Taşı Belirtileri Nelerdir? Dondurulan İnstagram Hesabını Geri Açma Kanser Hastalarına İyi Gelen Besinler Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır? Google Pixel’in Kamera Özellikleri Ve Fotoğraf Çekme Performansı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil