İphone’da Web Sayfası PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

Ana Sayfa » Mobil » İphone’da Web Sayfası PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

İphone kullanıcıları yine zaman zaman da olsa bazen ne nerede şunu nasıl yapabilirim diye kaygılanıp duruyor aslında. Diğer işletim sistemlerine nazaran İOS sistemi kullanım bakımından biraz daha rahat ve kolaydır. Bu işletim sistemi sırf Amerikalılar biraz daha rahatsız etsin rahat kullansınlar diye kolay ve pratik bir hale getirilmiştir.

Şimdi arkadaşlar sizlere İphone üzerinden herhangi bir web sayfasını PDF formatı üzerinden nasıl kayıt edebilirsiniz. Kısa yoldan sizlere tarif etmeye çalışacağım.

Herhangi bir web sayfasını İos ortamında kayıt edip daha sonra kitap gibi rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. Şimdi öncelikle yapmanız gereken Safari tarayıcınızı açın ve kayıt etmek istediğiniz internet sayfasına giriş yapın. HTML formatında gördüğünüz zaman sayfanın en altında görmüş olduğunuz “Paylaş” ikonu bulunmaktadır. Evet arkadaşlar bu ikona tıklayınız. Daha sonra ise PDF Kaydet iBook simgesini göreceksiniz turuncu renkte olan bu simgeye bir kez tıklayın. Tıkladıktan sonra hazırlayıp cihazınıza kayıt edecektir. Bu şekilde ibooks adlı uygulama açılacaktır. Bu uygulama üzerinden kolay bir şekilde indirmiş olduğunuz web sitenin içeriğini kolay bir şekilde gezebilirsiniz.

İndirdiğiniz de resimler ve yazılar dahil komple sistemde olduğunu göreceksiniz. ibooks üzerinden bütün araçları kullanmanızı da mümkün kılmaktadır. Daha sonra bunu kitaplık kütüphanenizin içerisine de kayıt altında tutabilir. Daha sonra istediğiniz bir vakitte tekrar inceleme fırsatı da bulabilirsiniz. Ya da isterseniz PDF formatında da farklı uygulamalar aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.


İphone’da Web Sayfası PDF Olarak Nasıl Kaydedilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ofiste Sağlıklı Beslenme Tüyoları Teamspeak Nedir? Teamspeak Hangi Amaçla Kullanılır? Şok Market Broşürü Aşure Günleri Askerlik İşlemlerinizi E-Devlet Kapısından Kolayca Takip Edebilirsiniz Panik Atak Hastaları Nasıl Beslenmeli? Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil