iTaksi Akıllı Ulaşım Sistemi Nedir?

Ana Sayfa » Haberler » iTaksi Akıllı Ulaşım Sistemi Nedir?

Özellikle büyük şehirde yaşayan vatandaşlar için harika bir dönem daha başlıyor. Artık herşeyi günümüz de teknoloji ile halledebiliyorduk.

Şimdi ise iTaksi dönemi ile hem yakttan tasarruf edilecek hemde üst düzey güvenlik gibi hizmetlerden de vatandaşlar yararlanabilecekler. Bu sistemden şimdilik İstanbul da yaşayanlar faydalanabilmektedir. Umarız ki kısa süre içerisinde tüm ülkemiz de böyle bir sistemi görebiliriz.

Peki Nedir iTaksi?

Bu aslında Türk Mühendislerimizin yapmış olduğu bir telefon uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde Toplu ve ulaşım denetim merkezlerince, bütün ulaşım araçları tek bir kontrol merkezi üzerinden yönetilebilecek ve gerekli kontrolleri sağlanabilecektir. Bunun yanı sıra sürücü ve yolcu güvenliği de üst düzeye çıkartılacak. Müşteri ve sürücü bundan böyle orta bir yol bulabilecekler.

Sistemin işleyişi ile ilgili biraz bilgi verecek olursak şayet İstanbul da yetkilendirilmiş olan ve sisteme kayıtlı araçların tümü bu akıllı cihazlarınız üzerinden yolcuları sorgulayabilecek ve çağrılara cevap verecektir. Bu sorgular ve çağrılar akabinde kullanıcıları en uygun güzergah çizilip yönlendirmeler yapılacaktır.

Bu sistem bunun yanı sıra güvenliğiniz için her şeyi yani sizi araca aldığından indirdiği yere kadar kayıt altında tutacak. Bunun yanında zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız. Bekleme gibi sorunları artık bir bir ortadan kaldıracak olan bu uygulamaya kısa bir süre sonra geçileceği duyuruldu. Özellikle de toplu taşıma yapanlar için çok iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Ödeme yöntemleri ise nakitten ziyade mobil ödeme, istanbul kart ya da kredi kartı gibi alternatifler ile de yapılabilecek.

Bu durum ile ilgili sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar sizlerin de fikirlerini almak isteriz. Artık her şey akıllı olduğu için ulaşım da yavaş yavaş teknolojiye ayak uydurmaya başlıyor..

Bu konuyla ilgili olarak bilgilendirici bir video’yu da sizlere paylaşmak istiyorum. Aşağıdan seyredebilirsiniz. İyi seyirler..


iTaksi Akıllı Ulaşım Sistemi Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

World Of Warcraft Nasıl Ücretsiz Oynanır Vpn Kullanmadan Engelli Sitelere Giriş Yapmanın 5 Yolu SnapchatLenses Özelliği Nasıl Kullanılır? Ekranı Kırık İphone Modelleri Nasıl Tamir Edilir? Hasan Sabbah Kimdir? Ve Haşhaşiler İle İlgili Bilgiler Tart Kekten Ağlayan Pasta Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil