Kağıt toplamaktan, dünya şampiyonluğuna

Ana Sayfa » Haberler » Kağıt toplamaktan, dünya şampiyonluğuna

Kağıt toplamaktan, dünya şampiyonluğuna uzanan bir öykü..

Antalya ilinde geçtiğimiz mart ayında yapılmış olan toplam 30 ülkeden bin sporcunun katılmış olduğu Karma Dövüş Sanatları (MMA) Dünya Şampiyonası’nda, Rus rakibini yenerek dünya şampiyonluğuna adını yazdırdı.

18 yaşındaki genç sporcu Kadir Dalkıran, sabahları evden çıkarak kağıt toplamaya koyulan ve ailesine tam destek olan Kadir Dalkıran, akşamları ise antrenman yaparak uluslararası yarışmalara hazırlandığını açıkladı.

Dalkıran çiftinin 5 çocuğundan 3’ncüsü olan ve Yalova’da bir gecekondu evinde yaşayan annesi, babası ve ilkokula giden iki kız kardeşi ile yaşamını sürdürdüklerini açıkladı.

Kendisi okumak istediğini fakat maddi imkanlardan dolayı okuyamadığını kaydeden Dalkıran’ın bundan sonra ki süreç de geleceği daha parlak görünüyor.

Umarım bu genç arkadaşımızın kendisi gibi geleceği de parlak olur. İstediği başarıları elde edip Türkiye‘yi temsil etmesi dileği ile..


Kağıt toplamaktan, dünya şampiyonluğuna - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Unutkanlığa iyi gelen bitkiler Kızamık Hastalığı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Kuru Öksürüğe Hangi Bitki İyi Gelir? Onedio Nedir? Onedio Kurucusu Kimdir? Android Tabletler Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır Bit Nedir? Saçtaki Bit Nasıl Temizlenir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil