Kanser Hastalarına İyi Gelen Besinler

Ana Sayfa » Sağlık » Kanser Hastalarına İyi Gelen Besinler

Kanser hastalığı süreci çok zor ve uzun bir süreçtir. Bu süreçte bize yardımcı olan bazı besin grupları bulunmaktadır. Bu besinler arasında elma ilk sıralarda yer almaktadır. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde hem kalp damar sağlığı için hem de kanser hastalığı için mucizevi bir meyvedir. Düzenli olarak tüketildiğinde kalp ve damar sağlığı ile kansere karşı koruyucu ve güçlendirici etki i göstermektedir.

Günde iki adet kabuklarıyla birlikte elmayı ilk olarak bol su ile yıkayarak düzenli olarak bu süreçte tüketebilirsiniz. Siyah üzüm(çekirdekli), çekirdekleriyle birlikte iyice çiğnenerek tüketildiğinde kansere karşı koruyucu etki gösterdiği bilinmektedir. Günde bir su bardağı siyah çekirdekli üzümü düzenli olarak tüketebilirsiniz. Böğürtlen ve yaban mersini gibi dağ meyveleri de kansere karşı önemli koruyucu besinler arasında yer almaktadır.

Hücre yenilenmesini ve onarımını sağlayarak kansere yakalanma riskinizi düşürmekte oldukça etkili meyvelerdir. Bir diğer koruyucu besinde sarımsaktır. Sarımsak koruyucu etkisinin yanı sıra kanserli hücrelerin yayılmasını önleyici etki de göstermektedir.

İçeriğindeki selenyum sayesinde kanserli hücrelerle savaşır ve bu süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olur. Bu nedenle kanserden hem korunmak hem de iyileşme sürecini hızlandırmak için sarımsak tüketiminizi arttırmalısınız. Gün içerisinde 3-4 orta boy diş çiğ sarımsağı tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Balık içeriğindeki omega-3 ile kanser hücrelerinin yayılmasını önlemede yardımcınız olacaktır. Özellikle meme kanserinin yayılmasının önlenmesinde balık tüketimi çok faydalı ve etkilidir. Ceviz ve badem kavrulmamış şekilde günde bir iki avuç siyah üzümle birlikte tüketebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve vücut direncinizi arttıracaktır.

Çörek otu tüketimi de kansere karşı korunmada önemli bir noktadır. Günde bir yemek kaşığı taze çörek otunu iyice çiğneyerek tüketmelisiniz. Çörek otu vücuttaki mikrop ve tümörlerle mücadele etmede çok etkili bir besindir.


Kanser Hastalarına İyi Gelen Besinler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hazır Yufkadan Kolay Pişi Tarifi İnternetten ALES Sınav Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? Süper Lig yeni hafta puan durumu Kağıt toplamaktan, dünya şampiyonluğuna Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız? Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil