Kepek Nedir Nasıl Oluşur Nasıl Gider

Ana Sayfa » Sağlık » Kepek Nedir Nasıl Oluşur Nasıl Gider

Kepek sorunu birçok insanın baş belasıdır. Kepek için özel üretilmiş şampuanlar bulunmaktadır, kepek bir saç derisi sorunudur, saç derisinin kuruyarak pul şeklinde dökülmesidir. Kepek insanlar için büyük bir sorun haline gelmiştir siyah giysi giyilince saçtaki bütün kepek siyah giysinin üzerine dökülürse kötü bir görünüm sergilenmektedir.

Kepek sorunu kuru saçlarda daha sık görülür, ama yağlı saçlarda da kepek görülmektedir. Kepek daha çok yara şeklinde de karşımıza çıkar. Kepek sorunu yaşayan insanlar dermatoloji bir uzmanına başvurabilir, ya da kepek sorunun evde kendi hazırlayacakları kürlerle çözebilirler, günümüzde çok sayıda kepek şampuanı üretilmektedir bu şampuanlar hem bayanlar hem de erkekler için özel olarak satışa sunulmaktadır. Bir uzman tarafından kepek sorunu yaşayan insanlar kendilerine uygun kepek şampuanını ve ilacını temin edebilirler.

Kepekli olan saç sorunun çözmek için eczanelerde satılan küçük ampuller şeklinde ilaçlar bulunmaktadır, aslında bunlar vitaminlerdir, evigen, bemiks gibi ampulleri şampuanların içerisine doktor gözetimi altında kullanılan şampuanın içerisine birer tane ekleyerek de kullanmak kepek sorununa iyi gelebilir.

Bazı şampuanların içerisindeki kimyasal maddelerin zararını en aza indirmek için saça şampuanla yıkadıktan sonra saça elma sirkesi ile masaj yapmak ve daha sonra durulamak şampuandan sonraki durulamada kimyasalları da en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Badem yağı, zeytin yağı, Argan yağı, Hindistan cevizi yağı, çam ağacı yağı gibi faydalı ve doğal yağlar saç derisini güçlendirmeye, zarar gören saç derisini onarmaya, saç tellerini beslemeye yardımcı olur bu tür yağlarla saçlarınızın diplerine ya da uçlarına masajlar yaparak daha sonra da durulanarak kepek sorunundan kurtulabilirsiniz.


Kepek Nedir Nasıl Oluşur Nasıl Gider - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tiroid Kanseri Belirtileri ve Tedavisi Oyunlardan Para Kazanmanın 6 Yolu Fare Isırmasında Ne Yapılır? Arı Yetiştiriciliği Nedir, Nasıl Para Kazanılır? Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır? 2017 Salon Takımı Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil