Kilo Almaya Yarayan Besinler Nelerdir?

Ana Sayfa » Sağlık » Kilo Almaya Yarayan Besinler Nelerdir?

Kilo vermek isteyen ve almak isteyen için bu makalemiz sizlere göre bir türlü kilo veremiyorum diyorsanız bu listedekileri tüketmemeniz lazım istediğiniz kiloya gelinceye kadar asla yemeyi. Eğer bir türlü kilo alamıyorum diyorsanız da bu listedekileri istediğiniz kadar tüketin.

EKMEK, en çok kilo almanızı sağlayan ekmektir sabah kahvaltılarında ve diğer öğünlerde tüketilen ekmek diğer besinlerden daha çok kilo yaptırır.

KAHVALTIYI ZENGİNLEŞTİRİN, omletinize peynir, kaşar, sucuk, zeytin bunlardan birini katın, ekmeğinizi kızartın, masaya bal, pekmez koyun.

TEREYAĞ, tere yağ bolca kalorisi vardır, sabah kahvaltısın da yemeklerinize bolca katkın.

KIZARTMALAR, patates, börekler, yağda kızartılmış etler özelikle kırmızı et ve köfteler yüksek oran da yağ bulundurun için de ve zaten bunlar başlı başına yüksek kalori içerir.

ÇİKOLATA, için deki birçok kilo yaptıran bileşen vardır. Özellikle kahvaltıda ekmek üzerine sürülen çikolatanın çok kalorisi vardır.

HAMUR İŞLERİ, olmasa olmazımız olan hamur işlerinin içinde kıyma, peynir, patates gibi yüksek kalori içeren şeyler bulunur bu da kilo yapmaya müsaittir.

SOSLAR, yediğimiz yemeklerin üzerine kullandığımız soslar o yemeklerden daha çok kalori bulundurur.
KURU YEMİŞLER, ceviz, badem, fındık gibi kuru yemişler mahsum yağlar bulundurduğu halde fazlasını tüketmek bünyeye kilo olarak döner.

TAHİN, içerin de yüksek oranda yağ bulundurur bu bitkisel yağ olmasına rağmen çok tüketiyorsanız tahini bünyenize yakın zamanda kilo artışı olacaktır.

MAKARNA, haftada 2 defa makarna yiyorsanız kilo almanıza neden olan önemli bir yemektir.
PİLAV, hiçbir yemek pilav kadar kilo yapmaz unutmayın kilo almak istiyorsanız haftada 3 defa yeseniz bu bile size yeterli olacaktır.

BALLI SÜT, gece yatmadan önce bir bardak ballı süt için bir ay düzenli olarak içerseniz bir ayda bir kilo içtiğiniz ballı sütten gelir bal sevmiyorsanız içine pekmez de katabilirsiniz.


Kilo Almaya Yarayan Besinler Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Karne Hediyesi Bilgisayar Bekleyenlere Alternatif 5 Dizüstü Askerlik İşlemlerinizi E-Devlet Kapısından Kolayca Takip Edebilirsiniz SnapchatLenses Özelliği Nasıl Kullanılır? Eski Bilgisayardaki Bilgileri Yeni Bilgisayara Aktarma Yöntemleri Silgi İle Yapabileceğiniz Harika Fikirler Firefox Nasıl Hızlandırılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil