Knight Online Steam Edition

Ana Sayfa » Oyunlar » Knight Online Steam Edition

Çocukluğumu hatırlatan, “ne günlerdi ya?” dedirtebilen en özel oyunlardan biridir Knight Online. O dönem ki tadı hala damağımda olan, o günleri inanılmaz özleten, kendine has havasını başka hiçbir oyunda bulamayacağınız çok çok özel bir oyundur. Durum böyle olunca; üzerinden kaç yıl geçerse geçsin “yine mi başlasak ya?” sorusunu sordurtur insana.

Bana ve yakın çevremden 7-8 arkadaşıma sordurttu misal. Biz de içimizden gelen sese kulak vererek; efsane oyuna tekrardan başladık. Tabii bunda oyunun Steam platformuna geçişinin çok büyük bir payı vardı (Steam’e geçmese asla başlamazdım, bunun altını özellikle çizmek istiyorum).

Oyunun Steam Edition’ı Türkiye için 25.01.2016 tarihinde yayınlandı. O günden bugüne dek Steam’in hesaplamasına göre “123 Saat” oyunda kalmışım. Bu rakam ilk düşünüldüğünde “oha ne yaptın sen?” dedirtse de; aslında hiç de öyle değil. Zira uyuduğum ve dışarıda olduğum vakitlerde dahi oyunu açık bir şekilde bırakıp, oyun karakterimin ticaret yapmasını sağlayabiliyorum. Haliyle de sayaç devamlı olarak işliyor.

Bu minik bilgiyi sizlerle paylaşmamın sebebi ise; oyunu inceleyecek kadar vakit harcadığım, tüm detaylarına hakim olduğumu belirtme isteğimdir. Şimdi Knight Online Steam Edition‘ın detaylarına inmek, artı ve eksileri ile oyunu masaya yatırmak istiyorum.

Knight Online Steam Edition İncelemesi
Knight Online’a benim gibi “Fire Drake” öncesi başlayanlardan biriyseniz; her yeni gelen güncellemede oyunun tadını biraz daha kaybettiğinizi biliyorum. Bu sebeptendir ki; sizlere oyunun Steam versiyonun da “o eski tadı bulacaksınız, sizlere o günleri hatırlatacak” diyebilme imkanım yok. Amerika sunucusunda kurulu olan dosyaların bütünüyle aynısına sahip Steam versiyonu. Lakin yeni bir server olduğu için bazı özellikleri şuanda aktif değil. Bundan ötürü de insanlar farklıymış muamelesi yapabiliyor. Aslında farklı falan değil aynı kurulum dosyası ve aynı özellikler ile oynamaktasınız oyunu.

Grafik, müzik veya oyunun oynanabilirlik bölümü ile alakalı nokta kadar gelişme yok. Zaten bu konularda çoğu insanın aksine ben yenilik (gelişme) gelmemesini istiyorum. Zira Knight Online oyununun sahibi olan firmalar, yıllar içerisinde hep “yenilik yapacağız” diyerek mahvettiler oyunu, hiç sekmedi bu durum. Ne zaman bir yenilik gelse, oyun biraz daha kan kaybetti. Bu yüzden bana kalsa 1299’a çevirir, “alın oynayın böyle” derim oyunculara. Çoğu da şuan oynamakta olduğu halinden daha çok keyif alır eminim.

Her neyse.. Şuan yapmak istediğim inceleme içerisinde fazlaca iğnelemede bulunduğumu fark ettim, o yüzden ciddi ciddi detaylara dalmak istiyorum müsaadeniz ile..

Level Sistemi Nasıl?

Level sistemi basit. Knight Online’ın o kendine has zorluğu tamamen kaybolmuş. 1-2 gün içerisinde 69 level olabiliyorsunuz. Yalnız şunu belirtmekte fayda var; exp. kasma olayı tamamen bitmiş durumda, 69 levele kadar sadece görevleri yaparak geliyorsunuz.

Oyuncu Seviyesi Ne Durumda?

Her zamanki gibi.. Beraber oynamaktan keyif alacağınız insanlar da var; “kaç yaşındasın sen ya?” dedirtenler de. Her türlüsü mevcut, her daldan insan var..

En İyi/Dolu Server Hangisi?

İlk açılan server olması sebebiyle “Chyper” şuan en çok oynanan server konumunda.

Hile Kullanımı Var mı?

Knight Online’ın kronik problemi olan “koxp” ne yazık ki; Steam Edition versiyonunda da mevcut. Lakin kesinlikle rahatsız edici seviyede değil. Bu hususta en memnun edici olan gelişme ise; Steam‘e geçmiş olmanın verdiği gazla GM’ler cidden oyunla ilgileniyor, hile tespiti durumunda cezalandırma uyguluyorlar.

Pazar Ne Durumda?

Pazar şuan için inanılmaz iyi durumda. Server açılalı henüz kısa bir süre olmasına rağmen pazardaki çeşitlilik göz dolduruyor. Öte yandan Chyper 1‘de olan oyuncuların yarısından fazlası pazarda bulunuyor. Yani pazar ve pazarcılık fevkalade güzel durumda.

Şimdilik oyunla alakalı aktarabileceğim detaylar bunlarla kısıtlı.

İlerleyen zamanlarda yazıları çeşitlendirip, blog’da güzel bir arşiv oluşturmayı planlamaktayım.

Oyuna başlamayı düşünen deli cesaretine sahip okuyucularım varsa; onlara da şimdiden geçmiş olsun diyorum!

Oyunla alakalı sormak istediklerinizi de; yorum bölümünden bana ulaştırabilirsiniz.


Knight Online Steam Edition - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram’ın Moda İkonları Bir Paylaşımla Ne Kadar Kazanıyor? Çocuklar Yaz Tatilini Nasıl Değerlendirmeli? GTA San Andreas Türkçe Yama Dosyaları İndir E-104 Ürünlerin İçine Katılan Maddeler Zararlı Mı? Şirinlerin Baş Düşmanı Olan Gargamel Kimdir ve Hakkında Detaylı Bilgiler Gta Vice City Eve Kız Atma Hilesi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil