Kondisyon Bisikleti İle Zayıflama Mümkün Mü?

Ana Sayfa » Sağlık » Kondisyon Bisikleti İle Zayıflama Mümkün Mü?

Spor salonlarında ve ev ortamlarında bulunabilen kondisyon bisikletleri, kasları yoğun bir şekilde çalıştırarak etkili kilo verilmesini sağlar. Bu cihazlar özellikle bacak, karın ve basen bölgesindeki fazlalıkların kurtulmak için çok etkili bir yöntemdir. Ayrıca bacak bölgesini sıkılaştırmak için uygulanabilir. Erkekler de bu aleti özellikle bacak kası yapabilmek için sıkça kullanabiliyor.

Kondisyon Bisikleti Nasıl Kullanılır?

Kondisyon bisikletini kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle bisikleti sürmeye başlamadan önce 5 dakika kadar ısınma hareketi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ardından 15 dakika kadar bisikletin üzerinde kaldıktan sonra, 5 dakika farklı bir egzersiz yapın. Sonrasında tekrardan 15 dakikalık bir set daha yapabilirsiniz. Bu şekilde 3 set yaparak 45 dakika kadar kondüsyon bisikletini kullanabilirsiniz. Cihazı bu şekilde kullandığınız takdirde hem daha hızlı kalori yakmış olursunuz, hem de kasları çok fazla zorlamamış olursunuz. Doğru bir şekilde kullanmadıktan sonra saatlerce cihazın üzerinde kalsanız bile size bir fayda vermeyecektir.

Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yaktırır?

Kondisyon bisikletinin yaktırdığı kalori kişinin doğru bir şekilde uygulamasına bağlıdır. Ancak bu bisikleti 15 dakikalık 3 set halinde yapıyorsanız ve aralarda farklı egzersizler uyguluyorsanız, 1 saat içinde 500 kalori yakmanız mümkündür. Bu da kilo verme açısından oldukça yüksek bir kalori yakımı anlamına geliyor. Bununla beraber bisiklete binmeden 30 dakika önce herhangi bir şey tüketmeyin. Çünkü; sindirilmemiş besinlerdeki kalorinin yakılması daha zordur. Bu nedenle bisiklete bindiğiniz zaman midenizin boş olması gerekiyor. Kondisyon bisikletleri düzenli bir kullanım sonucu 1 ayda 3 kilo verdirebiliyor.

Kondüsyon Bisikleti Kaç Para?

Kondisyon bisikletleri koşu bantları kadar pahalı cihazlar değildir. 150-200 TL gibi bir fiyata uygun bir kondisyon bisikleti alabilirsiniz. Model ve markaya göre fiyatlar 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor.


Kondisyon Bisikleti İle Zayıflama Mümkün Mü? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Arı Yetiştiriciliği Nedir, Nasıl Para Kazanılır? İphone Modellerinde Pin Kodu Nasıl Değiştirilir? Uzun Gelin Saçı Modelleri 2017 Periscope Hesabı Nasıl Silinir? Patatesli Rulo Milföy Böreği Tarifi Sanatsal Çikolata Yapımı Tarifi Video

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil