Konut Kredisi Hesaplama Aracı

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Konut Kredisi Hesaplama Aracı

Barınmak tüm insanların ihtiyacı olsa da bazen herkesin hedeflediği gibi iyi bir eve sahip olmak aslında hiç de kolay değildir. Özellikle bu dönemlerde maddi anlamda rahat olan kişilerin sayısı oldukça azdır. Hatta bir elin parmağını bile geçmeyecek düzeyde olabilir bu tarz durumlarda ise kişilerin karşısına bankalar tarafından sunulan konut kredisi imkanı gelmektedir. Kredi türünden yararlanmak isteyen kişiler ev sahibi olabilmek için ilgili konut kredisi hesaplama araçlarını kullanmalı ve kendilerine en uygun seçeneği belirlemelidir. Bu tarz durumlarda ise kişilerin karşısına konut kredisi hesaplama aracı yetiştir.

Konut kredisi faiz oranları konusunda ilgili hesapların yapılabilmesi için pek çok banka karşımıza çıkıyor. Yüz bin Türk Lirası değerinde bir krediyi 120 ay vade üzerinden almak isterseniz banka banka aylık olarak ödemeniz gereken tutarlar aşağıdaki gibi olacaktır:

  • Ziraat Bankası ve Vakıfbank 542 TL
  • Halk Bankası 548 TL
  • ING Bank 584 TL
  • Yapı Kredi Bankası 577 lira
  • Garanti Bankası ve Akbank 635 TL
  • Denizbank 774 TL
  • Kuveyt Türk Bankası 650 TL
  • Albaraka Türk Bankası 643 TL
  • Türkiye Ekonomi Bankası 688 TL

Bu bankaların genel olarak aradığı şartlar aynı olurken bazı kişilere nazaran bir takım değişikliklere gidilebilir.

Konut kredisi başvuru süreci

1-Konut kredilerinin ödemelerinin yapılacağı vade süresi genel olarak krediye başvuran kişiye bağlı olarak değişir. Ancak bu alanda en fazla vade oranı 120 ay veya başka bir ifadeyle ise 10 yıl olmaktadır. Bazı durumlarda ise bankalar 240 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlayabilmektedir.

2- Alacağınız konutun değerine bağlı olarak peşinat durumu ortaya çıkabilir. Özellikle evin toplam değerinin yüzde 75 oranına kadar kredi alabileceğinizi unutmamalısınız. Bunun yanında eğer alınacak olan evin eksper değeri 100.000 TL olarak belirlendiyse o zaman bankaya göre 75000 TL oranında kredi alabilirsiniz.

3- Ödeme planlarının nasıl olacağı ise yine Kredi başvurusunda bulunan kişiye bağlı olarak değişir aylık sabit bir şekilde ödeme yapmayı tercih edebilir veya mümkün olan taleplere göre azalan ve artan bir şekilde de ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle bazı bankalar ödeme konusunda oldukça iyi fırsatları bünyesinde bulundurmaktadır. Bu nedenle kişiler gelir fark etmeksizin konut kredisi aylık ödemelerini daha rahat bir şekilde yönetebilir.


Konut Kredisi Hesaplama Aracı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Baklavalık Yufkadan Peynirli Sarıyer Böreği Tarifi Apple İphone 8 Tüm Gerçeğiyle Gün Yüzüne Çıktı Dere Otlu Kabak Tarator Tarifi TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? 10 Alternatif Noel Şarkısı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil