Kredi Başvurusu Red Nedenleri

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Kredi Başvurusu Red Nedenleri

Zaman zaman çeşitli ihtiyaçlar yüzünden nakit paranız yokken bankalardan faizi ile geri ödemeli olarak nakit para alınır, buna kredi deniyor. Kredi başvurusu da kimlik bilgilerinizin toplanıp ana merkeze gönderilmesi ve bankanızın kriterlerini başarıyla geçtiğiniz takdirde kredinizin hesabınıza yatmasıdır.

Kredi Başvurularının Reddedilme Sebepleri

Tabii ki de onaylama gibi ret işlemleri de olabiliyor. Bugün çekilen bütün kredilerin %60-65i onay alırken %35-40’ı reddediliyor. Aşağıda sıralanan olumsuz sebeplerden biri geçtiyse başınızdan kredinizin reddedilme ihtimali doğabiliyor.

  • Banka kredi notunuz; Kredi çekmek isteyen herkesin en önemli sahibi olması gereken vasıf. Kredi notunuz düşük veya siciliniz kabarık ise kredi talebiniz reddedilebilir.
  • Kritik piyasa ihbarı; Kredi’yi talep ettiğiniz an Kreditörünüzün ekran istihbaratınızı (haciz, borç, dava vs.) incelemeye başlamasıdır. Ayrıca sizi tanıyan birinden durumunuzu öğrenmek isteyebilir. Örneğin, çalıştığınız işyerinize gelebilir maddi durumunuzu sorgulayabilir.

Banka kredi notunuz her ne kadar yüksek olursa olsun, kritik piyasa ihbarından olumsuz sonuç çıkarsa krediniz verilmeyebiliyor/onaylanmayabiliyor

  • Protestolu Senet/Geçersiz Çek ve e-haciz gibi olumsuz işlemlerin bulunması; Bu tarz bir işleminiz geçmişte bulunduysa kredi verilme oranınız gittikçe düşebiliyor.TC Kimlik Noile yapılan sorgulamanızda bu ve benzeri olumsuz olaylar görüntülenir ise çoğu bankada tarafından kredi talebiniz reddedilebiliyor.

Yukarıda belirtilen bir ve/veya birçok nedenden dolayı olumsuz bir işlem yaşanmış ise banka sistemleri otomatik olarak kredi başvurularını reddetmekte olduğundan, başvuruların olumsuz olarak değerlendirilmesine yol açabiliyor. Eğer bir kredi başvurusu yapıldı ise ve olumsuz sonuçlandıysa üstte bahsi geçen sebepler yol açmış olabilir. Buna ek olarak daha önce kredi çekimi yaptıysanız ve borcunuzu ödememiş, borcunuzun ödeme günü geçmiş, bankanız tarafından kara listeye alınmış iseniz veya daha önce haciz yaptırımı ile karşı karşıya kaldıysanız da krediniz reddedilebiliyor.


Kredi Başvurusu Red Nedenleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kepek Nedir Nasıl Oluşur Nasıl Gider iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Geri Dönüş Yapılır? Rulo Baklava Tarifi Kremalı Simit Poğaça Tarifi Yapay Zeka Teknolojisi Şirketleri Nasıl Zengin Edecek? Düzenli Egzersiz Neler Kazandırır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil