Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi kartları günümüzde aktif halde kullanılan ve bankaların müşterilerine sağladığı pratik harcama yöntemlerinden biridir. Son zamanlarda birçok kişi tarafından nakit harcamalarına tercih edilmektedir. Çünkü alışverişte nakit taşımak daha zordur, yanınızda nakit para bulundurmanız gerekmektedir. İşte kredi kartı bu noktada devreye girer ve size bir kolaylık sağlar fakat alışverişte bazen fazlasıyla harcanılabiliyor ya da bazı müşteriler alışveriş tutkunluğuna yenik düşüyor. Buda bazı kredi kart kullanıcılarını, limiti sonuna kadar kullanma ve sonucunda da bunu ödemek zorunda kalma hatta bazen ödeyememe gibi problemlerle karşı karşıya getirmektedir.

Bunun farkına varan kredi kart kullanıcıları kredi kartının limitini düşürmek ister. Düşürülen limit daha az harcama yapmalarına aracı olacağı için son zamanlarda birçok kişi ‘’Kredi kartı limitimi nasıl düşürebilirim?’’ Bu soruya cevap vermeden önce kredi kartı limitinin ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Kredi kartı limiti, bankadan almış olduğunuz kredi kartınızda aylık yapabileceğiniz harcama noktasını belirlemektedir. Örneğin, bir kredi kartının limiti 2000 lira ise aylık bu karttan yapacağınız alışveriş bu kotanın üzerine çıkamamaktadır. Alışverişlerde sizi durdurması, gereksiz alışverişlerin önüne geçmesi açısından limit bulundurmak önerilir.

Kredi Kartı Limitini Nasıl Düşürebilirim?

Peki, Kredi kartı limitimizi nasıl düşürebiliriz? Öncelikle hangi bankada kredi kartınız olursa olsun hepsinde düşürme hakkına sahipsiniz ancak kredi kartı borcunuzun olmaması gerekiyor. Eğer kartınızın borcu varsa bu talebiniz askıya alınabilir. Borcunuzu ödediğiniz takdirde bankanız limit düşürme talebinizi değerlendirmeye alacaktır. İlk olarak telefonla görüşme yaparak kredi kartınızın limitini düşürebilirsiniz. Telefon aracılığıyla bağlandığınız müşteri hizmetlerindeki banka temsilciniz sizden bazı kişisel bilgilerinizi isteyebilir. Bu görüşme sonucunda talebiniz uygun görülürse limit düşürme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirmiş olacaksınız. Bir başka yöntemde internet aracılığıyla kredi kartınızın limitinizi düşürmeniz olacaktır. Ancak bu yöntem tüm bankalarda olmayabilir. Müşterisi olduğunuz bankanın e-şubesine giriş yaparak, kredi kartı bölümünden limit düşürme talebinizi iletebilirsiniz. Herhangi bir borcunuzun bulunmaması dâhilinde talebiniz onaylanacak ve kartınızın limiti düşürülecektir. 3. Bir yöntem de bankanın şubesine giderek bu talebinizi iletmek olacaktır. Bankalarda bulunan hazır dilekçeyi doldurup banka görevlisine teslim ederek talebinizi iletmiş olursunuz.


Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Geri Dönüş Yapılır? Spina Bifida Hastalığı ve Tedavi Yolları Nelerdir? Yandex Çağrı Merkezi İletişim ve Telefon Numaraları Akıllı Telefonlarınızı Daha Güvenli Yapacak 6 Uygulama Muzlu Karamel Pastası Banoffee Turta Kanal D 19 Yarışma Programı Başvuru Formu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil