Kredi Kartı Yurt Dışı Alışverişe Açma

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Kredi Kartı Yurt Dışı Alışverişe Açma

Kredi Kartı Yurt Dışı Alışverişe Açma

Öncelikle bu konu kartların sağ en alt tarafta bulunan Visa, Mastercardolarak belirtilmiştir. Visakartlar; verilen kartların yurt içinde kullanılabileceğidir. Mastercard olarak verilen kartlar ise hem yurt içi hem de yurt dışı alışverişlerinde kullanılabileceğinin göstergesidir.

VISA KARTIMI MASTERCARD OLARAK DEĞİŞTİRME

Öncelikle bu değişim bankaların şubelerinden yapılmaktadır. Önemli bir parantez açmak gerekirse bankaların kartınızı tanımladığı şubeden şahsen başvuru yaparak değişim sağlayabilirsiniz. Tabii ki banka direkt değişim sağlamayacaktır. Son ödeme planlarınız, ödemelerinizin ekstre kesim tarihine göre olumlu yada olumsuz bir maddi güç ile ödeme şekilleriniz gibi bazı fonksiyonlar bakımından sizi incelemeye alacaktır. Bu inceleme 3 ile 5 gün arasında değişmektedir. Bu süreler bankanın yoğunluğu gibi bazı nedenlerden dolayı artabilmektedir.

Yurt Dışı Alışverişlerinde Faiz Oranları

Öncelikle banka kartınızı yurt dışı alışverişlerine açtıktan sonra alışverişlerinizde belirli komisyonlar alacaktır. Bu komisyonlar bankanın yurt dışı alışveriş yapacağınız alışveriş satış noktaları ile anlaşmalarından kaynaklanacaktır. Burada büyük banka ve küçük banka benzetmeleri devreye girecektir. Şube sayısına göre benzetilen büyük ve küçük banka benzetmeleri faiz oranlarıyla doğru orantılı olacaktır. Burada devreye girecek diğer bir etmen de bankaların yurt dışı için merkezi sistemler üzerinde açtıkları hesap bilgisi ve işlemleri de kontrol edebilecek sistemlere yani belirli bir yurt dışı altyapısına sahip banka isimleri girecektir.

Bankaların faiz oranlarıyla anayasal maddelerce yurt içi ve yurt dışı alabileceği en fazla faiz oranları belirlenmiştir. Yurt dışı alışverişlerinizde bankanın alacağı komisyon tutarı en fazla %5,99 olarak kanunlaştırılmıştır. Bankalar genellikle şirketler tarafları ile anlaşmalar sağlayıp müşterilerinden ayrıyeten bir maddi kazanç talep etmemektedirler. Şirketlerle anlaşmalar sağlayıp şirketler üzerinden kar-zarar ortaklığı güdülmektedirler.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Yurt dışı alışverişlerine açık hale getirdiğiniz kartları yurt içinde tekrar kullanacaksanız Visaözelliğine geçip yurt dışı alışverişlerine kapatmanızı sizin güvenliğiniz için öneriyoruz.


Kredi Kartı Yurt Dışı Alışverişe Açma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Star Tv Zuhal Topal’la İzdivaç Başvuru Formu Survivor Sabriye Sinirlerine Hakim Olamadı Çeyiz Parası Evlenme İkramiyesi Nasıl Alınır? Bluetooth Klavye Kullanmamanız İçin Mantıklı Sebepler Kağıt toplamaktan, dünya şampiyonluğuna Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil