Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri

Ana Sayfa » Ekonomi-Borsa » Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri

Kredi puanı, bankalara kredi taleplerinin ne şekilde cevaplandırılması gerektiği hakkında referans sunmaktadırlar. Kredi puanları hakkında yeterli bilgiye sahip bilinçli müşteriler, ilerideki bankacılık işlemlerini dikkate alarak bankalarla olan işlemlerinde bankanın istediği şartları yerine getirip beklentilerini karşılamaya çalışmaktadırlar. Zira bankalarınız ile olan ilişkileriniz kredi puanınıza etki etmektedir.

Kredi Puanı Yükseltmede Önemli Yollar

Bankaların kredi puanlarında dikkat ettikleri 4 önemli husus şunlardır:

Hesaplar ve kredi kartı ödeme durumu
Yeni kredi talepleri
Kredi kullanım sıklığı
Borç durumu

Başta bu dört 4 önemli başlık, kredi notunuzun belirlenmesinde hayati öneme sahiptirler. Aslında kredi puanı yükseltme tekniği olarak değerlendirilebilecek 75’in üzerinde teknik bulunsa da, en önemlisi size yukarıda isimleri saydığımız kriterlerdir. Bunların dışında yöntemler ana maddeler halinde şöyledir:

1. Her ay gelen kredi kartı borcunuzun sadece asgari tutarını ödemeniz bankalar tarafından yeterli görülmemektedir. Borcunuzu en az seviyeye indirmek kredi puanınızın yükselmesini sağlayacaktır.
2. Bankaların en çok dikkat ettikleri husus ödemedir. Düzenli ve sürekli bir şekilde yapılan ödeme de yaptığınız kredi başvurularında size olumlu yansıyacak etkili bir unsurdur.
3. Kısa aralıklar yapılan birden fazla kredi başvurusu bankalar tarafından olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Bu yüzden kredi başvurusu yaparken bu hususa dikkat ederek kısa süreyle çok başvuru yapmamaya özen gösterin.  İlk kredi çektiğinizde borcunuz artacağından doğal olarak kredi puanınız düşer. Ardından yaptığınız düzenli ödemelerle kredi puanınızı tekrar yükseltebilirsiniz.
4. Bankalar ihtiyaç kredisi verirken bu kredinin ihtiyaç sahibi tarafından kullanılması için kart kullanımınızı detaylı şekilde incelerler. İhtiyacınızdan yüksek limitli kredi kartına sahip olmak da kredi notunuzu doğrudan etkilemektedir.

Yukarıda size özet olarak sunduğumuz maddeler yardımıyla kredi puanınızı yükseltmek için gereken adımları atabilirsiniz. Kredi puanları Kredi Kayıt Bürosu tarafından birkaç ayda hesaplansa bile yazımızdan edinebileceğiniz bilgiler ışığında kendinizi değerlendirerek tahminlerde bulunabilirsiniz. Şunu unutmamak gerekiyor ki, atacağınız adımların etki etmesi çok kısa vadede mümkün olmamaktadır. Bunun için 7 ay ile 8 ay sürebilecek bir süre gerekmektedir. Haliyle bu sürede düzenli ödemeler gibi bankayla olan ilişkilerinizi her zaman pozitif yönde tutmaya gayret gösterin.


Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Baklavalık Yufkadan Peynirli Sarıyer Böreği Tarifi Apple İphone 8 Tüm Gerçeğiyle Gün Yüzüne Çıktı Dere Otlu Kabak Tarator Tarifi TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? 10 Alternatif Noel Şarkısı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil