Kuru Öksürüğe Hangi Bitki İyi Gelir?

Ana Sayfa » Sağlık » Kuru Öksürüğe Hangi Bitki İyi Gelir?

Kuru öksürük, balgam içeren öksürükle karşılaştırıldığında fazlasıyla daha sorunlu ve sancılı geçen bir rahatsızlıktır. Özellikle sigara tüketimi, soğuk havalar ve bakteri kaynaklı olarak ortaya çıkan bu rahatsız edici durum, çok seyrek de olsa ciddi hastalıklar ile ilgilidir.

Kuru öksürük, genel olarak sigara tüketimi, yetersiz sıvı alımı, soğuk hava ve kapılan mikroplardan dolayı ortaya çıkar. Öksürük, esasında nefes borusu ve akciğerde olmaması gereken maddelerin dışarıya atılması durumudur. Kısacası, bedenimiz gırtlak üzerinde baskı uygulayarak açılmasına ve bünyedeki olmaması gereken maddelerin dışarıya atılmasına yardımcı olur.

Verem hastalığı başlangıç aşaması da kuru öksürük olarak belirtilmiştir. Ancak kuru öksürük durumunun az bir kısmı verem başlangıcını karşılar. Eğer ki öksürük uzun süreli bir öksürük ise bir doktora danışmak gerekmektedir.

Kuru Öksürükle En İyi Baş Etme Yöntemi

Kuru öksürükle baş etmek için en faydalı şey, bolca sıvının tüketilmesidir. Bolca tüketilen sıvıyla beraber sigara tüketimine de son verilirse ve bulunduğunuz ortam sıklıkla havalandırılır ise kuru öksürük az bir zaman içinde son bulacaktır.

Kuru Öksürük Hangi Bitkilerle Tedavi Edilebilir?

Kuru öksürüğün son bulması için birtakım şifa içeren bitkiler de fayda sağlamaktadır.

Herkesçe bilinen birtakım kuru öksürüğe iyi gelen bitkiler ve tedavi şekilleri bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin en başlıca 3 tanesi şunlardır:

  • 1 çay kaşığına karabiberle birlikte 1 tatlı kaşığına bal karıştırıldıktan sonra bu bitkisel karışım yutulur, yutulan bu bitkisel karışımın ardından da süt içilirse boğaz yumuşamaktadır ve rahatlık vermektedir.
  • 2 tatlı kaşığına dut pekmezi ve göz kararınca karabiber dökülüp, gün içinde 1 kaşık yenir ise bu bitkisel karışım da boğazlara rahatlık vermektedir.
  • Ihlamur ile ayva yaprağının kaynatılması ve içilmesi de boğazı rahatlatan bir bitkisel tedavi yöntemi olarak geçmektedir.

Kuru Öksürüğe Hangi Bitki İyi Gelir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da Yaşanan 6 Potansiyel Sorun Ve Çözümleri Arı Sokması Durumunda Ne Yapılır? Spotify En Çok Dinlenen 2017 Şarkıları Nelerdir? Doğal Probiyotik Yiyecekler Nelerdir? Apple İphone 8 Tüm Gerçeğiyle Gün Yüzüne Çıktı Asla Yakalanmak İstemeyeceğiniz 6 Korkunç Hastalık Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil