Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri

Ana Sayfa » Sağlık » Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri

Kuru saçlar için evde bakım önerileri

Olumsuz hava koşullarında aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havalarda saçlar kurur. Kuruyan saçlar çok çabuk kırılır ve yıpranır. Bugün sizlere evde kuru saçlara nasıl bir bakım yapılabilir konusu hakkında bilgi vereceğim. Kuru saçlar için ilk iş düzenli nemlendirici kremler kullanmaktır. Nemlendirici kremler saçın doğal nemini korumasına yardım eder. Özellikle uyumadan önce saçlarınıza bakım yaptırınız.

Yatağa girmeden önce saçlarınızı kıldan yapılmış tarakla tarayınız. Doğal kıllardan yapılan saç fırçaları saçtaki yağ dengesini eşit oranda dağıtır. Ayrıca bu tarak saçların kırılmasını da önler. Dışarıya çıktığınız zaman kötü hava koşullarından dolayı saçınızı koruyunuz. Saç koruyucu kremlerden kullanmanız sizin için fayda sağlayacaktır. Kuru saçlar için doğal bir yağ olan zeytin yağını kullanmaya gayret ediniz.

Zeytinyağı saçlarınıza sürdüğünüz zaman saçların yumuşamasına ve saç köklerinin de beslenmesine katkı sağlar. Kuru saçlara çok faydalı olan ve saçların parlamasına katkı sağlayan sirke de önerilen bir yöntemdir. Özellikle duş yapmadan önce saçlarınıza sirkeyi sürüp yarım saat bekledikten sonra durulayınız. Faydasını düzenli yaptığınız zaman mutlaka görecekseniz.

Saç bakım ürünlerinden biri de Hindistan cevizi sütüdür. Bu süt saçı besler ve güçlendirir saçların dökülmesine ve kurumasına karşı çok güçlü etki sağlar. Kuru saçlara sahip olan bayanların çok fazla duş almamaları gerekir. Duş saçın çabuk kurumasına sebep olur. Hatta duş alırken sıcak sudan da uzak durmaları gerekir.

Çok sıcak su kullanıldığı zaman saç diplerine zarar verir. Saç derisinin deki vitamin ve yağların da kaybolmasına sebep olur. Soğuk su kullanmaya özen gösteriniz. Saçlarınızı kuruturken bile soğuk hava ile kurutmaya dikkat ediniz. Aşırı sıcak saçın kurumasına ve zara görünmesine sebep olur. saçlar çok önemli olup bakımını da yapmanız gerekir.


Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Cihazlarda İos 10’u Hızlandırma Düzenli Egzersiz Neler Kazandırır? Dişlerin Genç Görünümü Korunabilir mi? Tembeller İçin En Basit Zayıflama Yöntemleri Çilek Püreli Pasta Tarifi 2018 Google Yeni Algoritması

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil